„Můj nejlepší gól byl ten třetí, protože jsem si mohl udělat Ronalda. On je můj nejoblíbenější vzor, je to nejlepší hráč na světě,“ usmál se Šafránek.

Jirka nastupuje hned ve dvou kategoriích. „Za mladší žáky jsem dal zatím devět gólů. Ještě ale můžu hrát za starší přípravku, tam jsem zatím dal dvanáct branek. Co se týče našeho týmu, tak chceme vyhrát okresní přebor,“ má jasno.

S fotbalem začal ve čtyřech letech, od roku 2016 se registrován v českokamenickém fotbalovém klubu. „Baví mě hrát v záloze. Teď jsem ale nastoupil v útoku a hned jsem dal čtyři góly. Tak snad v tom útoku zůstanu,“ pokrčil rameny.

Nejlepší gól Jirky v jeho krátké fotbalové kariéře? „Branek už jsem nastřílel docela hodně. Nejlepší byl ale ten můj první, hlavou, proti týmu Roma Děčín,“ zavzpomínal.

Co únava? Přijde po zápase nějaký problém? „Po zápase mě nejvíce bolí nohy, protože toho hodně oběhám. Kromě fotbalu mě baví také nohejbal. Ale ani další sporty pro mě nejsou překážkou,“ pokýval hlavou.

Jeho nejoblíbenějším klubem je Slavia Praha, ale také také Česká Kamenice. „Ve fotbale bych se chtěl posouvat výš a výš. A jednou bych se chtěl dostat právě do Slavie. Za tohle všechno bych chtěl poděkovat mamce a taťkovi,“ nezapomene na své rodiče.

A co škola? Je Jirka pilný student? „No, škola mě moc nebaví, ale mám dvojky,“ dodal na závěr.