Právě do malšovické sítě se trefil šestkrát kapitán Zdeněk Formánek, sekundoval mu jeho spoluhráč Antonín Palka. „Za mě byl nejlepší gól ten šestý, protože jsem to trefil doprava nahoru,“ řekl mladý kanonýr.

Formánek vede s osmi góly tabulku střelců. Moc dobře ví, jak si vede. „Samozřejmě, že pořadí střelců sleduji. Ale v kabině se o tom moc nebavíme. Chtěli bychom skončit do třetího místa,“ prozradil ambice celého týmu.

Letos Zdeněk oslavil 15-té narozeniny. Kdy ale začal s fotbalem? „Začal jsem před deseti lety ve Velkém Šenově. Jelikož jsem by malý, tak jsem byl z toho všeho vystresovaný. Dost jsem se toho ale naučil díky tréninkům se staršími spoluhráči,“ zavzpomínal.

Jeho sportovním vzorem je portugalský kouzelník Cristiano Ronaldo. „Je to prostě skvělý hráč, dává krásné góly. K srdci mi přirostl od mala, díky němu jsem začal hrát fotbal,“ vysvětlil.

Zdeněk je stále velmi mladým fotbalistou, přesto už měl nabídky z jiných klubů. „Mě se líbí ve Velkém Šenově, jinak bych ty nabídky z jiných klubů neodmítl. Moje sny? Rád bych s mým týmem vyhrál okresní přebor,“ má jasno.

Sparta nebo Slavie? Tak s tím na Formánka nechoďte. „Nefandím ani jednomu. Fandím Realu Madrid a Manchesteru United,“ pokýval hlavou.

Zdeněk je kapitán týmu Velký Šenov/Vilémov. S tím jsou jistě spojené určité povinnosti. „Vést, motivovat a podporovat svůj tým a taky to vzít někdy sám na sebe jako správný kapitán,“ prohlásil.

Na závěr pár otázek z osobního života. Začneme rodiči. „Rodiče mě ve fotbale skvěle podporují,“ podotkl. A co škola? „Pohodička, baví mě. Nosím jedničky, protože bych se pak chtěl dostat na nějakou kvalitní školu,“ dodal na závěr.