Výsledkově vyrovnané utkání zlomily Dolní Habartice ve druhém poločase. Ještě v 65. minutě ukazovala světelná tabule skóre 1:1. Pak se postupně trefili Sluka, Lekner a Konfšt, domácí pak mohli mohutně slavit. Soupeři tak oplatili podzimní porážku, tehdy v Benešově prohráli 4:9.

„Já jsem určitě spokojený. Jak s výkonem, tak s výsledkem. Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě. Je pravda, že nemáme moc dobré hřiště, ale logicky jsme na něj více zvyklí. Byli jsme bojovnější,“ usmíval se Miloslav Finkes, trenér Dolních Habartic. „Domácí byli lepší, nám nevyhovoval jejich bojovný fotbal a tamní hřiště. Habartice hrály jednoduše, všechno dopředu a proměnily šance. My jsme toho moc neukázali,“ smutně pravil Miloslav Kougl, předseda Benešova nad Ploučnicí, který urputně fandil v ochozech. „Bylo nás víc, měli jsme bubny, přijeli jsme na výjezd vlakem,“ zasmál se.

Derby dvou sousedících týmů se v Dolní Habarticích hrálo po strašně dlouhé době. „Já ani vlastně nevím, kdy jsme tady hráli naposled,“ pokrčil Kougl rameny. „To bude pěkně dlouho. Naposledy do bylo, když Benešov spadl do třetí třídy. Ale přesný rok nevím,“ podotkl Finkes.

Pro Benešov je porážka v derby špatným vstupem do jarní části. „Jsme zklamaní, to je jasné. Ale zápasu je ještě hodně, teď to musíme napravit doma,“ dodal Kougl.

Fotbalisté Dolních Habartic (zeleno-bílé dresy) doma zvládli derby, když Benešov nad Ploučnicí porazili 4:1. | Video: DENÍK/Jaroslav Zeman

Oba celky jsou v tabulce okresního přeboru za sebou. Habartice jsou sedmé, Benešov šestý. „My chceme zůstat v horní polovině tabulky. Kádr se nám přes zimu neměnil, máme tady osmnáct hráčů, to bohatě stačí. Zimní příprava? Nebyla ideální, na trénování není čas. Ale odehráli jsme slušně turnaj v Neštěmicích,“ uzavřel vše Miloslav Finkes.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...