„Tolik lidí pohromadě tady snad nikdy nebylo. Je vidět, že se dva roky vlastně nic nedělo. Lidem už podobné akce schází. Kdybych to měl odhadnout, tak dorazilo tak šest stovek lidí,“ pochvaloval si Miloslav Kougl, předseda MSK Benešov nad Ploučnicí.

Vše klapalo na jedničku. Celý den odstartovalo utkání starých gard, nechyběly zápasy mladší a starší přípravky. Zahráli si mladší žáci i benešovská fotbalová školička. „Dvakrát vystoupily mažoretky, byla tam i menší tombola o ceny,“ podotkl.

Hlavním tahákem bylo utkání A týmu Benešova nad Ploučnicí proti Sigi Teamu. Ačkoliv tým fotbalových legend dorazil přesně v jedenácti lidech, vyhrál 3:0. „Je vidět, že ten fotbal prostě umí. Navíc přijeli poměrně v mladé sestavě. Nejstarším byl Láďa Vízek, který tak musel v tom vedru odehrát celý zápas. Dokonce dal z penalty jeden gól. Prý se trefil po dvou letech. Kuriozitou je, že Láďa hrál v půjčených kopačkách. Pak je podepsal a vrátil,“ usmál se Kougl.

Po zápase se mohli fanoušci s hráči Sigi Teamu vyfotit nebo získat cenné podpisy. „Kluci byli hodně vstřícní, podepisovali se a fotili hned po zápase. Jen Láďa Vízek musel do kabin, aby se trochu osprchoval. Tím ale naše oslavy neskončily, táhlo se to docela dlouho,“ dodal na závěr.

Sigi Team, sestava: Jarošík – Voříšek, Müller, Jar. Černý, Vízek, Novotný, H. Siegl st., H. Siegl ml., V. Šmicer, J. Šmicer, Mráz.