„Poslední větší investice u nás proběhla před 11 lety, kdy nám město Velký Šenov nechalo postavit nové kabiny. Od té doby se do areálu už moc neinvestovalo a roční dotace na provoz a údržbu nám stačila akorát na udržení stávajícího stavu,“ prozradil Roman Smejkal, předseda klubu SK Velký Šenov.

Menší vylepšení tamních podmínek proběhlo v loňském roce, kdy byla provedena regenerace hlavní hrací plochy, nátěry sloupů, zábradlí a dřevěných podhledů na kabinách.

„Delší dobu byla naším snem instalace umělé závlahy, protože v letních měsících bylo pro nás nebo správce velkou zátěží instalovat dvakrát v týdnu přenosné postřikovače na hlavní plochu. Kvůli sekání nebo hrání jsme pak zase museli dávat zpátky,“ pokračoval Smejkal.

V letošním roce se to změnilo a díky vstřícnosti vedení města a zastupitelů, kteří tuto akci podpořili, se v těchto dnech fotbalový klub dočkal. „Firma závlahy Machač nám naistalovala novou automatickou závlahu,“ usmál se předseda klubu.

„Jedná se o největší investici města do našeho areálu za posledních deset let, za což jsme rádi. Děkujeme i proto, že letos máme stále problémy sehnat nového správce a zavlažování jsme museli řešit svépomocí,“ dodal Roman Smejkal.

Firma měla také instalovat stejnou automatickou závlahu na přilehlé tenisové kurty, což jistě ocení tamní tenisté.