Ve středu 23. června se totiž dozvěděl, že dostal možnost postoupit zpět do krajské I.B třídy. Tým, který trénuje Zdeněk Štol, jí samozřejmě využil. „Víceméně je to díky tomu, že I.B třídu nepřihlásil Benešov. Cítíme zadostiučinění, podle nás je to i spravedlivé. Patříme tam díky postavení v tabulce, zázemím a i návaznosti na poslední dobu. Minulý rok jsme sestoupili do okresu, ačkoliv jsme získali přes čtyřicet bodů. Na druhou teď musíme dokázat, že do této soutěže patříme a že tam můžeme sehrát důstojnou roli,“ má jasno trenér SK Dobkovice Zdeněk Štol.

„Jsme za to fakt moc rádi. Byl to náš cíl, když jsme po reorganizaci sestoupili do okresního přeboru. Mrzí nás, že to koronavirus udělal vše trochu chaotickým. Těšíme se, že budeme hrát kraj,“ sdělil dobkovický fotbalista Radek Štol.

Malá oslava „nečekaného“ postupu proběhla už po utkání posledního kola děčínského turnaje Covid Cup, ve kterém Dobkovice remizovaly 3:3 na půdě Malšovic. „To byla jen krátká oslava, ten den jsme se to dozvěděli. Oficiálně jsme sezónu ukončili v pátek lehkým tréninkem a závěrečným posezením,“ usmál se dobkovický kouč.

Zdeněk Štol, trenér fotbalistů SK Dobkovice.
Další rok v okresu? Asi jsme urazili fotbalového boha, říká kouč Dobkovic

Zázemí mají Dobkovice vytvořené pro krajskou soutěž. Co ale hráčský kádr? „Já si myslím, že tým máme dobrý. Jsme konkurence schopní, což jsme si právě ověřili v děčínském turnaji v zápasech proti týmům, které hrají I.B třídu. Je pravda, že odešli Příhonský s Popčákem. Hlavně ztráta obránce Popčák pro nás bude výrazná. Na druhou stranu přišli noví hráči. Ať už mladý Patrik Schulz, nebo z Benešova Lukáš Knespl. V brance je Honza Plaček, z SKP Ústí nad Labem tady máme dva kluky – Marek Pecl a Tomáš Boček. Kádr máme stabilizovaný, ale úzký. Ale když se sejdeme, věřím, že na vyšší soutěž máme,“ zdůraznil Štol.

Dobkovice mají za sebou děčínský turnaj Covid Cup, kde nakonec skončily na bedně. „Nevíme, jak bude hrát poslední zápas Heřmanov, buď budeme druzí, nebo třetí. Na tabulku jsme ale moc nekoukali. Důležité pro nás bylo, jak na tom jsou samotní hráči. Chtěli jsme vyzkoušet nové. Prohráli jsme jenom první zápas proti Junioru Děčín, pak už jsme neprohráli. Turnaj byl dobrý, je potřeba poděkovat organizátorům, že hodně rychle dali tohle všechno dohromady. Nám to ukázali, s čím můžeme v nové sezóně pracovat,“ pokýval hlavou.

Dolní Habartice pořádaly fotbalový turnaj, na kterém se nakonec představilo šest týmů.
FOTO: Byli jste v Habarticích na turnaji? První místo zůstalo v domácí kabině

Nyní přijde na řadu „řádná“ fotbalová pauza. Ovšem v druhém prázdninovém měsíci začne letní dril. „Mám neoficiální informace, že by se mělo začít 22. srpna. Takže si dáme v červenci volno a na konci začneme s přípravou. Chtěli bychom pak sehrát minimálně tři přátelská utkání. Budeme muset změnit soupeře. Hodně klubů se na nás obrací, to nás těší. Ale budeme muset přijmout ty kvalitnější. Přeci jen okresní přebor a I.B třída je prostě rozdíl,“ dodal Zdeněk Štol.