„Před dvěma lety jsme se s Petrem Královým už nemohli dívat na chátrající, ale perspektivní mladý tým Chřibské. A převzali ho pod svou taktovku. Máme tu prakticky všechny místní hráče, to je rarita,“ zdůraznil předseda klubu Jaromír Nepovím.

Chřibská už na podzim měla náskok sedmi bodů, celé jaro se k ní vlastně nikdo moc nepřiblížil. Měla nejlepší obranu, postup tak byl zcela zasloužený. „Chtěl bych všem hráčům jakožto předseda klubu a místostarosta města poděkovat za skvělou reprezentaci Chřibské. Dále patří veliké poděkování Karlu Dvořáčkovi a jeho rodině za neúnavný boj s rostoucí trávou. Poděkovat musím Zdeňkovi Benešovi za perfektně připravené hřiště na každý domácí zápas. Bohužel se také musím omluvit všem fanouškům za naši klubovnu, která při domácích zápasech nefungovala tak, jak by měla. Jsem optimista, tak snad vše do budoucna dopadne ku prospěchu všech. Jinak přeji všem členům FK, aby nová sezona proběhla dle jejich představ, a ještě jednou gratuluji k postupu do okresního přeboru,“ dodal na závěr předseda fotbalového klubu v Chřibské.

Velmi blízko triumfu v okresním přeboru je Šluknov B. Ten naposledy urval ve šlágru kola dva body v Heřmanově a v tabulce ho přeskočil. Pokud zvládne poslední zápas na půdě trápící se Dolní Poustevny, stane se okresním přeborníkem. A může využít šanci postupu do krajské I.B třídy, která ale bude daleko kvalitnější.

Šluknovské áčko navíc s velkým náskokem vyhrálo právě nejnižší krajskou soutěž a vykopalo si vytoužený postup do I.A třídy.

OKRESNÍ PŘEBOR – 25. kolo:

Heřmanov – Šluknov B 2:3 PK (0:1) Branky: Majerik, Betyár – Vyšohlíd, Čurgali. R: Hýbl. ŽK: 1:0, 40 diváků.

D. Habartice – Rybniště 6:0 (3:0) Branky: Pudil 2, K. Horvát, Hofírek, Fous, Pospíšil. R: Forro. ŽK: 1:0, 84 diváků.

Boletice – Kr. Lípa 1:3 (1:1) Branky: Kudrmann – Matějka, Holubek, Hroník. R: Truskavec. ŽK: 3:2, 80 diváků.

Mikulášovice – Jiřetín p. J. 2:6 (0:2) Branky: Opočenský, T. Soukup – Prokop, Fiala, Mrijaj, Šolín, Winzig, Bláha. R: Sejkora. ŽK: 1:2, 50 diváků.

Těchlovice – V. Šenov 1:2 PK (0:1) Branky: Novák – R. Vichterey. R: Pilecký. ŽK: 1:4, 50 diváků.

Verneřice – H. Podluží 4:5 (3:3) Branky: P. Rokos 2, Šikl 2 – Bandas 3 (1 z PK), Peleška, Lisý. R: Dvořák. ŽK: 1:2, 80 diváků.

D. Poustevna – Malšovice 2:3 (1:1) B: Šafránek, Galbavý – Nedělka, Štípský, Kubec. R: Pöschko. Bez karet, 20 diváků.


OKRESNÍ SOUTĚŽ – 21. KOLO:

St. Křečany – Dol. Podluží 1:4 (0:1) Branky: Posnar – Janoušek 2, Chalupa, Mazač. R: Špička. ŽK: 5:2. ČK: Macháček (DP), 75 diváků.

Chřibská – Bynovec 6:0 (0:0) Branky: Nepovím 3, Nedvěd, D. Král, P. Král. Rozhodčí: Michek. ŽK: 0:2, 100 diváků.

Františkov – Markvartice 2:1 (1:0) Branky: Rosák, Bárta – Bažant. Rozhodčí: Pilecký. ŽK: 2:4, 40 diváků.

Č. Kamenice B – Huntířov 9:2 (6:0) Branky: Landovský 4, Lehký, Marek, Starosta, Kellner, R. Mach – Vaníček, Šimeček. Rozhodčí: Truskavec. ŽK: 3:2, 50 diváků.