„Chtěli jsme vyhrát a být přes zimu první. Přišlo hodně lidí a věřím, že jsme jim předvedli pěkný fotbal. Ale také tam bylo hodně spálených šancích,“ přiznal kapitán vítězů Kryštof Herejk.

Podle čísel je Dolní Poustevna zaslouženě první. Ani jednou neprohrála v základní hrací době, dala nejvíce gólů (38) a nejméně jich dostala (6). „Potřebovali jsme se sehrát, máme dobře poskládaný tým. Teď je před námi zimní příprava, ve které budeme pracovat na fyzické kondici. Na jaře bychom rádi zapracovali na disciplíně. Hlavní cíl je jasný – postup do okresní přeboru,“ má jasno Herejk.

Ten ještě zmínil stav tamního trávníku. „Za celý tým bych chtěl poděkovat vedení města za krásný nový trávník, na kterém hrajeme první sezónu, a který nám můžou v soutěži a okolních klubech jen závidět,“ dodal Herejk.

Vypadá to, že Dolní Habartice budou asi jediným konkurentem v boji o postup. Třetí skončilo Rybniště, které posledních šest kol neprohrálo. Má však na první místo osmibodovou ztrátu.

Dobrý podzim zažil také čtvrtý Huntířov. Naopak po dobrém začátku se v tabulce propadly jak Markvartice, tak Františkov. Zklamání jistě panuje v Dolním Podluží, které je předposlední. Poslední Staré Křečany ani jednou nevyhrály za tři body.

A nakonec trochu té statistiky. Nejlepším střelcem podzimu je David Galbavý z Dolní Poustevny (13 branek). Hned dvě červené karty stihl na podzim Petr Buriánek z Bynovce.

Nejvyšší vítězství se zrodilo ve třetím kole, kdy Dolní Poustevna vyhrála 8:0 na hřišti Starých Křečan. Nejvíce branek v jednom utkání přinesl duel šestého kola mezi Českou Kamenicí B a Bynovcem (8:2).

Dobkovice chytly šanci za pačesy

Předposlední podzimní kolo okresního přeboru měnilo lídra. Dobkovice využily zaváhání prvních dvou týmů, vyhrály 2:1 v Horním Podluží a jsou na čele. Poslední tři celky pro změnu jasně prohrály.

Mikulášovice – Verneřice 1:8 (0:4) B: M. Soukup – Šikl 5 (1 z PK), Kukeně, Brázdil, P. Rokos. R: Kadora. ŽK: 3:3. ČK: Linhart, Miláček (oba M). Diváci: 50.

V. Šenov – Těchlovice 6:0 (2:0) B: Skyva 4, vlastní Fiala, Verner. R: Kotík. ŽK: 6:2. Diváci: 50.

Malšovice – Boletice 6:0 (3:0) B: Hynek 3, Litovčenko, Rakušan, J. Kutzler. R: Vašák. ŽK: 1:1. Diváci: 50.

Kr. Lípa – Šluknov B 4:0 (4:0) B: Alfery 2, Pešír, Matějka. R: Beneš. ŽK: 3:3. ČK: Litoš (Lípa). Diváci: 30.

Březiny – Jiříkov 1:2 (0:1) B: Líbal – Häusler 2. R: Budský. ŽK: 4:2. Diváci: 100.

H. Podluží – Dobkovice 1:2 (1:0) B: Bandas – M. Štol, Dyrynk. R: Procházka. ŽK: 2:5. Diváci: 40.

Jiřetín p. J. – Chřibská 0:4 (0:2) B: Nedvěd 2, Král (PK), Hon. R: Šefčík. ŽK: 1:2. ČK: Mocík (Ch). Diváci: 45.