Tým z výběžku nastřílel 17 branek, z toho hned 10 nasázel útočník František Skyva. Velkošenovský kanonýr se zatím trefil v každém zápase, aktuálně vede celkové pořadí střelců okresního přeboru. Šluknovu B dal čtyři góly, Verneřicím jeden, proti Březinám zaznamenal hattrick a naposledy v Jiříkově dal obě branky. „Pro mě je každá branka cenná. Ale nejvíce se vážím gólů hlavou,“ zasmál se kapitán Velkého Šenova.

S týmem si kdysi zahrál i I.A třídu, nyní Šenov hraje okresní přebor. Postup? O tom Skyva nemluví. „Jsme nohama na zemi. Vlastně ani nemáme postupové cíle, chceme hrát pěkný fotbal a bavit se,“ zdůraznil.

Jak se vůbec 29-tiletý útočník dostal ke kulatému nesmyslu? „Do fotbalu mě ukecali kámoši ze základky. Celou dobu hraji ve Velkém Šenově. Kromě jednoho půl roku, když jsme působil ve Šluknově,“ prozradil.

Branky střílí různě, v této sezóně má svou střeleckou metu. „Rád bych překonal svůj osobní rekord,“ má jasno.

V sobotu 3. října sehraje Velký Šenov derby proti Mikulášovicím. V rámci projektu České televize a FAČRu bude tento zápas vysílán přímým přenosem na stanici ČT Sport. „Samozřejmě se na tenhle zápas hodně těším. Se mnou i celý klub. Bude proti nám stát dobrý soupeř, myslím, že to bude velký zážitek i pro diváky,“ láká na první říjnovou sobotu a vzápětí dodává: „Cíle? Ty už žádné nemám. Chci se ve Velkém Šenově hlavně bavit fotbalem. A hlavně při domácích zápasech.“