Tým, který vede Pavel Mokráček, zažil prachbídné jaro a z předposledního místa sestoupil do I.B třídy. „Už na to ani nechci myslet. Sešlo se několik faktorů. Pro mě jedna z nejhorších sezón,“ zklamaně mávl rukou. 

Letní příprava začala v České Kamenice v úterý 23. července. „Sehráli jsme přípravu proti Cvikovu. Prohráli jsme hokejovým výsledkem, ale rozhodně jsme nebyli kompletní. Znáte to, dovolené a práce,“ pokrčil rameny kouč, jehož tým také narazil třeba na německý tým z Bad Schandau.

Hráčský kádr bude určitě mladší, jelikož skončilo několik starších hráčů. „Konec ohlásil Josef Kozelek a Pavel Vaněk. To samé Jirka Mitruška, ale tam je to otevřené. Na zkoušku do Skalice pak odešel Mysliveček,“ prozradil. Co se týče nových hráčů, jde hlavně o zdroje z vlastních řad. „Do přípravy se zapojili dva kluci z dorostu – Julák a Neškoda. Pak ještě jednáme o hráči, který hraje nedaleko okresní soutěž,“ připomněl. 

Vrátit se zpět do I.A třídy? To ne, Česká Kamenice má skromnější cíle. „Věřím, že budeme hrát v horní polovině tabulky. Snad se nebudeme muset ohlížet za sebe,“ dodal na závěr.