„Základem úspěchu je dobrá parta. Kluci jí tady mají, což dokázali na konci jara,“ zdůraznil jílovský trenér.

Nakonec jste urvali dvanácté místo. Jaké je vaše hodnocení?

Před začátkem sezóny jsem říkal, že v krajském přebor se dá každý porazit. Je k tomu ovšem potřeba mít kompletní kádr, což se na podzim nepodařilo. Věřil jsem, že se budeme pohybovat do osmého místa. Bohužel nás podzim odsoudil k tomu, že jsme museli soutěž zachraňovat. Až na pár výjimek jsem byl spokojen s hrou a na konci soutěže i s přístupem všech hráčů. Když se všechno sejde, tak se dostaví i výsledky. A to se stalo. Takže po celé té sezóně jsme rádi za záchranu krajského přeboru.

Jaké další faktory vás dovedly k záchraně krajského přeboru?

Rozhodlo to, že jsme na jaře byli skoro vždy kompletní a v týdnu se scházeli ve větším počtu na tréninky, což na podzim nebylo. No a samozřejmě chuť kluků vyhrávat a soutěž zachránit. Bez vítězné mentality úspěchu prostě nedosáhnete.

V zimní pauze se do týmu vrátil stoper Josef Florián. Jeho přínos byl na hřišti určitě znát, nemýlím se?

Pepa přišel sám, že chce hrát a pomoct nám. My jsme to přivítali, protože on je právě ten vítězný typ hráče. Určitě byl velkým přínosem.

V brance předváděl dobré výkony Marek Smutný. Druhý gólman Jiří Vosecký hrál ale často v záloze. Co s ním zamýšlíte v další sezóně?

Máme kvalitní oba brankáře a chtěli jsme je pravidelně střídat. Jenže potřebovali jsme body a v ten moment byl Jirka daleko více platnější v poli. Marek Smutný měl celé jaro výbornou formu a střídání v situaci, v jaké jsme byli, by nebylo správné. Pokud Jirka zůstane, tak s ním počítáme do brány. Má však ambice hrát vyšší soutěž.

Měli jste třetí nejhorší útok. Prostě vám chyběl typický kanonýr, souhlasíte?

Hodně gólů nastřílel Kuba Pícha, ale bohužel se k němu nikdo další nepřiblížil. Šancí jsme si v průběhu soutěže vypracovali mnoho a bylo to někdy až deprimující, co jsme nedokázali proměnit.

Můžete prozradit, jak se přes letní pauzu změnil váš hráčský kádr?

Odchází právě Kuba Pícha do Štětí, které bude hrát divizi. Jednal velice férově a my mu přejeme, ať se mu daří nejen v kariéře, ale i v osobním životě. A samozřejmě mu děkujeme za to, co během sezóny pro tým udělal. Dále přestoupil Zdeněk Michalec do Modré. Zdeněk Červenka si vzal čas na rozmyšlenou, zda ukončí nebo neukončí kariéru. Tomáš Reichelt sice nekončí, ale vzhledem ke studiu v Plzni nebude asi plně k dispozici. Od začátku sezóny již bude plnohodnotně Lukáš Čtvrtníček. Dále přichází Michal Doubek z Dobkovic, Kamil Hošek z Vilémova a Daniel Šindelář z Březin. Všechny kluky známe osobně a věříme, že zapadnou do party a bude se jim dařit. 

Kdy začnete přípravu na nový ročník?

Přípravu začínám dnes, tedy v pondělí 15. července. Budeme trénovat třikrát týdně. Máme turnaj v Ledvicích, kde odehrajeme dva kvalitní zápasy s Ledvicemi a buď s Dobroměřicemi, nebo Krupkou. Dále máme přípravný zápas s Dobkovicemi a generálkou bude zápas se Skalicí, která hraje krajský přebor v Libereckém kraji.

Bude mít podle vás krajský přebor větší kvalitu?

Jak kvalitní bude krajský přebor ukážou samotné zápasy, protože složení kádrů všech týmů může být všelijaké. Po sestupech Mostu a Litoměřicka se může stát, že oba týmy budou slabší. Uvidíme.

I váš asistent Ondřej Barilla kdysi říkal, že pokud Jílové bude držet krajský přebor, může se váš mladý tým zlepšovat a nabírat zkušenosti.

Ano, to je pravda. Kluci stále nabírají zkušenosti a každým rokem budou lepší, když k fotbalu budou přistupovat tak, jak se má. Základem úspěchu je dobrá parta, což kluci mají a dokázali to hlavně na konci jara, kdy každý zápas bylo nutné prakticky vyhrát. Tato zkušenost jim dá strašně moc do budoucna. Budu se opakovat. Když budeme kompletní, tak můžeme pomýšlet i na první polovinu tabulky.

Realizační tým zůstává beze změn?

Ano, nic se nemění. Jen Ondra Michl bude muset více máknout, vzhledem k podzimní absenci Pepy Floriána, který dostal trest na šest měsíců. K pozici sekretáře tak bude muset i hrát (smích).