„Je to úžasná věc. Nehrají to registrovaní hráči, ale soutěží mezi sebou školy. Děti, které spolu chodí do školy, dají dohromady tým a bojují za školu i za město. Tuží partu, a to je strašně fajn,“ líbí se mu myšlenka turnaje, který se letos koná už po třiadvacáté.

„Vrcholem je finále, kde se děti potkají se slavnými hráči. Kluky, kteří se fotbalu věnují, to nakopne a dá jim to motivaci,“ pokračuje bývalý reprezentant.

Před pár lety nasával atmosféru akce při cestě svého syna z děčínské ZŠ Kamenická do finále. Sám to ale jako malý kluk nezažil.

„Za nás nic takového nebylo. Byly jen okresní a krajské výběry, finále se hrálo maximálně na úrovni kraje,“ vzpomíná.
Voříšek se snaží vést děti ke sportu. Po kariéře si v rodném Děčíně založil Fotbalovou akademii, kterou provozuje už od roku 2011. Patronem je další slavný místní odchovanec hvězdný Vladimír Šmicer.

„Jsem rád, že jsme akademii založili společně s Romanem Stružinským. Pořád se to posouvá, ale s dětmi je to stále horší. Je jich málo, hlavně talentovaných. Ale je vidět, že to děti baví. Chceme, aby vyrůstaly v partě,“ říká.

Dnešní mládež je podle bývalé opory Sparty či Teplic těžké přinutit k pohybu.

„My jsme to tenkrát měli postavené trošku jinak. Žádný trénink jsme ani nepotřebovali. Po škole jsme hodili tašku do kouta, vyrazili na plácek a v půl deváté nás rodiče volali domů. Dneska je jiná doba,“ mračí se.

„Děti sedí samy doma a jít ven je pro ně spíš za trest. Přitom můžou mít spoustu zážitků. Je to ve všech sportech. Vinu na tom mají i rodiče, kteří nechtějí vozit děti na tréninky. Vím, že to některé rodiny nemají lehké, ale hlavně ať děti dělají něco v partě. V životě jim to hodně pomůže,“ dodává ligový mistr se Spartou z roku 2005.