„Jsme na začátku přípravy, ale to je každý. My jsme věděli, že hrajeme s papírově silnějším týmem. První přípravný zápas jsme prohráli a tak jsme dnes chtěli vyhrát, kvůli další práci. My jsme hráli to, co jsme chtěli. Počkali jsme si na soupeře, vycházeli z rychlých brejků. Ve druhé půli byli kluci více na míči a připravovali si příležitosti. Za druhý poločas zasloužené vítězství,“ pravil velmi spokojený trenér Vilémova Vlastimil Chod.

Tým se před utkáním rozloučil se Zdeňkem Buryánkem, který ve Vilémově odehrál několik výborných sezón.

„Zdenda odchází pracovně do Bohušovic, kde by měl údajně hrát i fotbal. Přejeme mu hodně štěstí a ať mu to ještě dlouho kope,“ prozradil vilémovský manažer Libor Sklenář.

To domácí byli logicky zklamanějším týmem. „Viděli jsme zápas dvou rozdílných poločasů. Já si myslím, že v první půli jsme hráli velice dobře, akorát jsme měli proměnit nabídnuté šance. Druhý poločas byl pro mne úplně nepochopitelný, úplně jiný výkon, úplně jiný tým. Přestali jsme plnit pokyny, začali se chovat tak, že se nic nemůže stát. Jsem nejvíce zklamaný ze všech utkání, které jsme odehráli,“ zlobil se kouč České Lípy Martin Hřídel.

Česká Lípa – Vilémov 1:3 (1:0)

Branka: Hamada – Havel 2, Kramer.

Vilémov: Dvořák – Hoke, Jirchář, Vavroušek (55. Kramer), Malec – Kramer (46. Filip), Havel, Šindelář, Rybář, Zima – Kučera.