Hráčský kádr navíc zůstal pohromadě. Dle slov sekretáře a šéfa Modré Ladislava Michalce bude tým Jiskry silnější. „Všechny opory defacto zůstaly. Do Heřmanova odešel Matys, otázkou je, jak se rozhodne stoper Vlastimil Šmalcl. Ten neví, zda zůstat tady, nebo hrát ve Vilémově. Na začátku podzimu nám několik zápasů bude chybět Čisár. Tam zkusíme zažádat o snížení trestu,“ prozradil Michalec.

Ten hlásí zajímavé posily, které by se měly v Modré představit. „Z Německa se vrací Vaněk a Mayerhofer. Z Jílového přichází Zdeněk Michalec, dále tu máme Sokola, který kopal za Lázně Bohdaneč. A také Künzla z Litvínova. Za ideálních podmínek bychom měli mít širší a kvalitnější kádr,“ zdůraznil Michalec.

Modrá v přípravě sehraje tři zápasy. Jeden už odehrála, když prohrála s Českou Lípou. „Nehráli jsme špatně, ale Lípa měla více hráčů a ve druhém poločase na tom byla lépe fyzicky. Poslední červencový víkend hrajeme s Rumburkem a pak ještě jednáme s jedním celkem z divize,“ konstatoval.

Otázkou v Modré je také post trenéra. „To ale záleží na hráčích. Pokud budou chodit trénovat, dokážu sehnat trenéra. Ale pokud se budou scházet jen na zápasy, nemá to cenu. Předběžně jsme jednali s Vráťou Havlíkem. Tak uvidíme,“ dodal Ladislav Michalec.