Lídr skupiny A krajské I. B třídy ze Šluknova se derby proti Jiříkovu nedočkal. Hosté se nedostavili, oba týmy se dohodly na náhradním termínu. Hrát se bude ve středu 12. června od 17 hodin.

Fotbalisté Unionu Děčín sehráli proti Unčínu bláznivý zápas. Po remíze 4:4 pak tým z Bynova zvládl penalty a drží páté místo. To by mělo být poslední nesestupové. „Odehráli jsme se sousedy v tabulce těžké utkání, ve kterém jsme skoro celý zápas tahali výsledkově za kratší konec, ale nakonec jsme byli odměněni za bojovnost a ochotu rvát se o vyrovnání až do samého závěru. Na konci soutěže uvidíme, zda to bylo něco platné. Přístup hráčů byl tentokrát ukázkový a zaslouží pochvalu,“ zdůraznil vedoucí týmu Libor Eichelmann.

Dobkovice předvedly ve Velkém Březně tragický úvod a nakonec prohrály 2:4. Na záchranu jim aktuálně schází tři body. „Neomluvitelné. Soupeře jsme hrubě podcenili. Ani nás neomlouvá, že jsme nebyli kompletní a někteří hráči nebyli stoprocentně fit. Bohužel jsme to nezvládli. Pokud v tom budeme pokračovat, nezasloužíme si hrát krajskou soutěže,“ zlobil se trenér Zdeněk Štol.

Březiny vyhrály v Dubí hladce 5:1, na záchranu jim chybí pět bodů. Tři kola před koncem je to hodně, ale tým z Děčínska bude bojovat až do konce. „První poločas ale nebyl v Dubí podle našich představ, hráli jsme laxně. Po změně stran už jsme dominovali, hra se zlepšila. V dalších zápasech ale musíme hrát od začátku, silnější soupeř by nás mohl potrestat,“ připomněl kapitán Březin Daniel Šindelář.