Jen čtyři týmyz okresu o víkendu dohrály své zápasy v rámci fotbalové I. B třídy.

Fotbalisté Březin odehráli ve Svádově zhruba 14 minut. Za stavu 0:0 však byl zápas přerušen. Jeden z domácích fandů zkolaboval a musel být oživován. „Všiml si toho pomezní a pak hned hráči. Domácí fotbalisté k němu běželi. Od nás tam byl Vít Mráz, který společně s domácími prováděli do příjezdu sanitky masáž srdce. Kapitán Svádova i já jsme se shodli, že po takové události zápas dohrávat nechceme. Už jen kvůli psychice, nikdo nemůže vědět, jestli to nebyl příbuzný někoho z hráčů. Zaprvé šlo hlavně o život a za druhé už nikdo neměl náladu ani fotbal hrát. Takže jsme se dohodli na termínu dohrávky,“ smutně pravil kapitán Březin Daniel Šindelář.

Fanoušek Svádova je podle informací Deníku v pořádku.

Šluknov se dlouho trápil s houževnatými Dobkovicemi. Lídr tabulky nakonec otočil nepříznivý stav, vyhrál 2:1 a je blízko titulu podzimního půlmistra. „Tentokrát se nám utkání vůbec nepovedlo, ale přesto jsme zvýšenou aktivitou ve druhém poločase zápas otočili. O to je to cennější. Takové zápasy bývají občas a je potřeba se z toho poučit. Samozřejmě k tomu přispěl i soupeř, který nás překvapil aktivní hrou a dařilo se mu i lépe kombinovat v první půli než nám,“ sportovně přiznal asistent domácího trenéra Ladislav Čurgali.

„Klukům nemám co vytknout. Doplatili jsme ale na to, že nás bylo sotva jedenáct. Nebylo kým vystřídat. Začaly nám postupně docházet síly, dva hráči dohrávali se zraněním. Šluknov nás zatlačil a výsledek otočil. Věřím, že kdybychom měli dva, tři hráče na střídání, nějaké body jsme si odvezli. Ale to je jenom kdyby,“ kroutil hlavou kouč Dobkovic Zdeněk Štol.

Oslabený Union Děčín proti Chabařovicím nezvládl první poločas a nakonec doma vyfasoval nářez 2:7! „Bohužel nám chyběla řada hráčů. Citelně chyběl Murdych a také Rangl. Tenhle horor nemá cenu nijak hodnotit, protože ještě po třech dnech se mi z něho zvedá žaludek,“ řekl jasně vedoucí Unionu Libor Eichelmann.

Povinnost splnil Jiříkov, který na půdě předposledních Trmic vyhrál 5:2. Tři body ho posunuly do společnosti týmů, které bojují o střed tabulky. „Musím domácí pochválit, jak skvělý trávník mají. Vyhráli jsme zaslouženě, Trmice mají velmi mladý tým. Opět jsme měli problémy se sestavou, výhra je pro nás důležitá. Teď máme doma Dubí, které je tam stejně jako Trmice. To musíme zvládnout. Vše pak zakončíme ve Svádově,“ podotkl kapitán Jiříkova David Šolc.

MSK Trmice – Spartak Jiříkov 2:6 (1:2)

Branky: Polák, Greé – Horák 3, Häusler, Altman, Benáček. R: Materna. Bez karet. Diváci: 25
Jiříkov: Hadar – Heinrich, Šipula, Horák, Häusler (51. Starec), Altman, Z. Bajan, D. Šolc, Šikýř, Žák (69. Čerkl), Daněk.

Union Děčín 2:3 – Chabařovice 2:7 (1:6)

Branky: Malowanyj 2 (1 z PK) – Trux 3, Čisár 2, Velek. Rozhodčí: Davignon. ŽK: 2:4. Diváci: 60.
U. Děčín: Zvolský (46. Jeřábek) – Humlíček, Malowanyj, Štercl, Kalaš – Horyna, Brázdil, Očipka, Bezouška – Dvořák, Galaš (80. Čurda).

Plaston Šluknov – SK Dobkovice 2:1 (0:1)
Branky: Mládek, Mikula – M. Štol. R: Holly. ŽK: 3:0. Diváci: 170.
Šluknov: Janda – L. Čurgali, Hák, Mládek (90. Jirsa), J. Čurgali (88. Kirchner), Zabilka, Knížek, Lukáč (86. Holešovský), Mikula, Schneider, Švec (46. Svoboda).
Dobkovice: Marek – R. Štol, Línek, Příhonský, Šmalcl, M. Štol, Popčák, Doubek, Dyrynk, Doksanský, Kořínek.

Nejlepší střelci: 17 – Šindelář (Březiny), 13 – Lejček (Chlumec), Mikula (Šluknov), 10 – Čisár (Chabařovice), Murdych (U. Děčín), 9 – Trux, 8 – Kytka (oba Chabařovice), 8 – Mládek (Šluknov).