„Je to škoda. Hlavně v prvním poločase jsme byli aktivní a měli hodně šancí. Ale v koncovce byli kluci lidově řečeno neschopní. Naopak soupeř podnikl rychlý brejk a skóroval,“ kroutil hlavou jílovský trenér Pavel Salava.

Po změně stran pak snahu domácích přibrzdil útočník Bílek. Ten během čtyř minut inkasoval dvě žluté karty a musel z kola ven. „Obě karty byly oprávněné. Byly tam nějaké protesty, vyloučení bylo zbytečné. Jednu branku jsme dali, ale nebyla kvůli postavení mimo hru uznána. Ale asi správně, takže na rozhodčí se nechceme vymlouvat,“ zdůraznil Salava.

Dva zápasy, tři body, skóre 2:2. Taková je bilance Jílového na prahu podzimní části sezóny. „Paradoxně to byl lepší zápas, než před týdnem v Perštejně. Je to hlavně o hlavách mladých hráčů. Pokud dostaneme gól, těžko proměňují šance. Věřím, že se zvedáme a bude to lepší a lepší,“ dodal jílovský kouč.

FK Jílové – Slavoj Žatec 0:1 (0:1)

B: Klinec. R: Doubek. ŽK: 4:3. ČK: Bílek (J). Diváci: 100.

Jílové: Smutný – Vait, Florián (69. Michalec), Gaher, Horáček (46. Reichelt) – Červenka, Feledi, Pícha, Kolář (46. Vosecký) – Just (81. Kulhánek), Bílek.

Žatec: Račuk - Sýs (46. Mács), Zimola, Wiesinger (33. Paul), F. Klinec - Hassman, Zelinka, Sulovský, Smékal (73. Suchan) - P. Klinec, Svída.