„Samozřejmě nás to mrzí, tři body byly na dosah. Ale bylo to vyrovnané, takže tomu remíza asi odpovídá,“ stručně pravil vedoucí Modré Ladislav Michalec.

Tým, který se před sezonou sloučil s SK Hrobce a uhájil tak krajský přebor na tuto sezonu, je se čtyřmi body poslední. Bota ho tlačí hlavně v útočné fázi, šest branek po devíti kolech není vůbec dobrá statistika.

VĚŘÍ V ZÁCHRANU

„Dobře jsme hráli třeba v Lovosicích, teď to taky nebylo špatné. Tým se sehrává za pochodu, samozřejmě se chceme zachránit. Věřím, že to zvládneme. Ovšem musíme v zimě posílit, to je jasné. Chceme kádr zkvalitnit,“ zdůraznil Michalec, který pochválil i rozhodčí. „Pískali rovinu, tak to má být. I když jsme dostali branku v nastaveném čase,“ dodal.

Jílovští fotbalisté po poměrně sympatickém vstupu do sezony strádají. Počtvrté v řadě nevyhráli, trápí se v útoku, a za poslední čtyři týdny vydolovali jediný bod. I proto jsou na dvanáctém místě tabulky.

„První poločas byl z naší strany v derby hodně pasivní. Sám jsem nepochopil proč. V kabině byla důrazná domluva a zlepšilo se to. Byli jsme lepší, ale po vápno. Pak přišel zbytečný faul a penalta. Naštěstí jsme stihli alespoň vyrovnat. Podle mě je ten bod zasloužený,“ řekl trenér Pavel Salava. „Chybí nám góly. Když už si šance vytvoříme, uděláme z brankáře hrdinu jako proti Lovosicím. Kluci to mají v hlavě. Věřím, že se to zvedne,“ dodal bojovně jílovský kouč.

Modrá/Hrobce - FK Jílové 1:1 (0:0)

Branky: M. Fejfar (PK) - Kolář. R: Flade. ŽK: 2:7. Diváci: 200.

Modrá: Matějka - Polák, Čisár, Šupík, L. Stožický, T. Fejfar, Vaněk (58. Hejl), Polívka, Jelínek (58. Vyhnal), M. Fejfar, Pražák.

Jílové: Vosecký - Vait, Michalec, Florián, Reichelt - Červenka, Gaher, Just, Kudrna (76. Kolář) - Bílek, Pícha.