Jílovská příprava začala 11. července. „Trénujeme čistě v domácích podmínkách. Měli jsme v plánu soustředění v Rakousku, ale nakonec jsme nejeli, jelikož bychom nedali dohromady ideální počet lidí. Trénujeme třikrát týdně. Docházka není nějak valná. Občas se dá udělat slušný trénink, ale také dorazí osm lidí, což je málo. Snažíme se, jak to jen jde,“ řekl smířlivě Ondřej Barilla, kouč FK Jílové.

První přátelský zápas sehráli jeho svěřenci v Novém Boru, kde vyhráli 2:0. „Domácí zřejmě skládají úplně nový tým. Měli tam hodně mladých kluků, kteří jim vyšli z dorostu. Nám to zase tak moc neukázalo. Celý zápas jsme byli lepší, drželi jsme míč a myslím si, že jsme měli vyhrát vyšším rozdílem. Na druhou stranu jsme si pěkně zakombinovali,“ poznamenal.

Fotbalisté Vilémova sestoupili z divize a chystají se na krajský přebor.
Po divizní facce přichází staronový kouč. Udrží manažer klíčové hráče?

V sobotu 29. července pak Jílové nastoupilo doma proti silné Skalici, které podlehlo 1:3. „Měli jsme okleštěnou sestavu, chybělo nám šest lidí. Nechci se vymlouvat, ale na hře se to projevilo. Skalice nás v prvním poločase jasně přejela, mohla vést klidně 5:0. V defenzivě chyběli Doubek, Reichelt nebo Šalda, dělali jsme obrovské chyby v rozehrávce. Po změně stran se náš výkon zvedl, Skalice asi přepálila tempo. Soupeře jsme přehrávali, za stavu 1:2 nedal obrovskou šanci Gaher, vzápětí udeřil soupeř a byl konec. Pro nás to byl fyzicky náročný přátelák, byl jsem spokojený,“ zdůraznil.

Generálku na ostrý start v krajském přeboru sehraje Jílové v sobotu 5. srpna doma, když od 10.30 přivítá Horní Jiřetín. „Sezonu startujeme proti Oldřichovu. Horní Jiřetín je podle nás podobný typ soupeře,“ vysvětlil.

Jílovský kádr se moc nezměnil, opět na něj dolehl stín zranění. „Změny v hráčském kádru prakticky nejsou. Hodně mě trápí fakt, že se nám zranil Tomáš Feledi, který bude zřejmě chybět celý podzim. To je citelná ztráta, doufám, že se s tím nějak popereme. Začal se s námi připravovat Ondřej Lhoták, kterého jsem kdysi trénoval. Teď bydlí v Modlanech. Zájem máme, uvidíme, co Ondra,“ dodal na závěr kouč Jílového.


Načítám výsledky ...