„Tak jsme rádi, že jsme konečně ty penalty vyhráli. Dva body proti prvnímu je úspěch. Na druhou stranu Neštěmice, nebo Proboštov byly daleko silnější týmy, než Liběšice. Měli jsme více šancí, mimo ten gól tam byly tři tutovky. Liběšice nám daly hodně laciný gól. Kluci předvedli zodpovědný a týmový výkon," řekl Ladislav Čurgali, trenér SK Šluknov. 

Šluknov před zahájením nové ročníku prohlašoval, že by se rád pohyboval na čele tabulky. Realita je po šesti zápasech trochu jiná. Tým z výběžku je z osmi body na osmém místě. „Co se týče startu do soutěže, tak jsme spokojeni tak na půl. Měli jsme těžký los, prohráli jsme jenom jednou. Máme hodně zraněných hráčů, točíme sestavou. Naštěstí máme dorost a B tým, “ zdůraznil. 

Jeho tým v právě probíhající sezoně už čtyřikrát remizoval. Třikrát penalty ztratil, povedlo se to až na čtvrtý pokus proti Liběšicím. „Penalty jsme kopaly už počtvrté v sezóně. Nemusíme je trénovat, trénujeme je při zápasech. Důvěru dostávají mladí, teď kopal 16letý Halamka, rozhodující proměnili 18letý Holešovský. Chceme, aby si zvykli na zodpovědnost," dodal Čurgali. 

SK Šluknov - SK Liběšice 1:1 (1:0) - na PK 5:4.

Branky: L. Čurgali ml. - Held. R: Mollinger. ŽK: 3:2, 160 diváků.

Šluknov: Janda - Hlávka, Zabilka, Holešovský st., Holešovský ml., Schneider (77. Zajíček), Didi (70. Záruba), Halamka, Lukáč, Čurgali ml., Mládek.