Dobrou jarní formu chtěl potvrdit doma Šluknov, který v přímé bitvě o třetí místo porazil Bílinu 2:1 po penaltách. Šluknovští se dostali k pokutovým kopům posedmé v sezoně a popáté uspěli.

„Chtěli jsme potvrdit formu z minulých zápasů a to se nám téměř podařilo, i když jsme do zápasu nevstoupili příliš dobře. Prvních dvacet minut jsme se hledali a probudil nás až šťastný gól soupeře po tečované střele z dálky. Od této chvíle jsme se začali postupně zvedat a hnali jsme se za vyrovnáním. Bohužel jsme zahazovali jednu šanci za druhou. Naštěstí se nám ve druhém poločase podařilo alespoň vyrovnat a získat druhý bod za pokutové kopy,“ pravil Ladislav Čurgali starší, asistent šluknovského trenéra.

Druhý poločas se nám vůbec nepovedl, Šluknov nás přehrával, zahrával spoustu standartních situací a branka visela ve vzduchu. Zákonitě tak přišel trest v závěru utkání, kdy jsme hráli bez vyloučeného Tótha. Škoda neproměněných penalt v rozstřelu. Ačkoli je na každém tréninku hráči trénují, dopadne to jako dnes,“ okomentoval utkání Michal Junek, jeden z dvojice trenérů FK Bílina.

Ve výsledkovém zmaru pokračuje Rumburk, který si připsal na své konto další těžkou porážku. Na domácím hřišti podlehl kvalitním Pokraticím 1:6. V sestavě musel nastoupit opět předseda David Dvořák, pomoct museli i dorostenci.

„Myslím si, že to je pro nás krutá porážka. Bohužel jsme soupeři nějaké góly darovali vlastními chybami. Jinak ale hosté vyhráli zaslouženě,“ pravil předseda klubu David Dvořák.

Rumburská situace se nelepší, aktuálně je v tabulce třináctý, na jaře získal jediný bod. kádr je ve špatné kondici. Navíc ho opustil zkušený kapitán Jakub Chlada, který odešel hrát do Německa. „Navíc nám před zápasem onemocněl Chlan, takže jsem musel nastoupit i já. Díky odstoupení Modré teď máme týden pauzu. Musíme se nějakým způsobem restartovat. Uvidíme,“ dodal Dvořák.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...