Fotbalisté Plastonu ještě v 77. minutě prohrávali 2:3, pak ale dali Dobkovicím tři branky a díky třem bodům mohou slavit vítězství v celé soutěži. A také posun do I.A třídy. „Velice náročný zápas, bylo velké horko a zápas neprobíhal dle našich představ, museli jsme dvakrát otáčet. Proto si ceníme, že jsme to zvládli. A můžeme tak slavit zasloužený postup. Pro příště si musíme klást větší důraz při zakončení. Vypracujeme si velké množství šancí, ale bohužel nám to tam teď příliš nepadá,“ zhodnotil vše asistent trenéra Ladislav Čurgali.

DOBKOVICE SMUTNÍ

To domácí si asi definitivně podepsali sestup do okresního přeboru. „Byl to hezký fotbal, hosté hráli dobře a jsou právem na prvním místě. Když jsme vedli, přišel nešťastný vyrovnávací gól. Bod byl pro nás málo, tak jsme otevřeli hru a soupeř nám dal další dvě branky. Budeme bojovat až do konce, ale myslím si, že ten sestup už neodvrátíme,“ pokrčil rameny trenér Dobkovic Zdeněk Štol.

Důležité tři body urval Union Děčín v Chabařovicích. Díky hattricku Murdycha otočil skóre na 3:1 a stále drží páté místo, které by mělo být poslední nesestupové. „V úmorném vedru měl náš výkon k ideálu pořádně daleko, ale nakonec jsme hlavně díky střelecké formě Murdycha soupeře přetlačili a alespoň částečně jsme domácím oplatili výprask, kterým nás počastovali na podzim. Dál tak zůstáváme pátí, což však k udržení v soutěži stačit nemusí. Pořád žijeme, ale další utkání s Mezibořím je pro nás opět o bytí a nebytí,“ zdůraznil vedoucí Unionu Děčín Libor Eichelmann.

KONEC NADĚJÍ

Březiny doma nezvládly souboj se Svádovem, porážka 1:4 by měla znamenat sestup do okresního přeboru. „Z naší strany to byla špatná hra. Naše obrana nedokázala zastavovat útoky Svádova, my jsme naopak nepodrželi míč. Sestup? Asi je to jisté, ale ani sám nevím,“ pronesl kapitán Březin Daniel Šindelář.

Fotbalisté Jiříkova už mohou nepovedenou sezonu dohrávat v klidu. Tentokráte si zastříleli proti Trmicím, a vyhráli jasně 13:0.