Lídr ze Šluknova se zadrhl. Fotbalisté Plastonu bojují s absencemi, tentokráte prohráli 0:2 v Meziboří, na čele tak mají sedmibodový náskok před druhým Svádovem. „Zažíváme špatné období. Bohužel. Kvůli zranění chybělo několik hráčů. Byli jsme lepším týmem, ale nedaří se nám v koncovce. Pak přišel zbytečný gól ze standardky. Někteří museli nastoupit se sebezapřením,“ litoval asistent trenéra Ladislav Čurgali.

Na páté místo poskočil Union Děčín, který doma porazil 3:1 Dubí a zvítězil tak potřetí v řadě. „Nebyl to pro nás vůbec lehký zápas. Na body jsme se nadřeli a podle toho si jich i vážíme. Dubí už se nemůže zachránit, přesto neprodalo svou kůži lacino a my museli bojovat až do konce,“ zdůraznil vedoucí Unionu Libor Eichelmann.

Excelentní výkon dobkovického kapitána Daniela Příhonského přivál svěřencům Zdeňka Štola výhru v Chlumci. Čtyři góly šikovného útočníka znamenaly drtivou výhru 5:0. „Zasloužené vítězství, podpořené výborným výkonem brankáře Tomáše a probuzení střelce Příhonského. Chlumec chce hrát fotbal a to nám vyhovuje. Není to jako minule, kdy Březiny zaparkovaly autobus a jen bránily. Tři body jsou pro nás dobře, potřebovali jsme je,“ pochvaloval si dobkovický trenér Zdeněk Štol, jehož tým je aktuálně sedmý.

Roli favorita potvrdily Březiny, které doma porazily i díky hattricku Pytlíka 6:2 Velké Březno. Tým z Děčínska bodoval počtvrté v řadě a drží se na devátém místě. „První poločas nebyl z naší strany moc dobrý, po změně stran se to přeci jen zlepšilo. Od stavu 3:1 jsme byli jasně lepší. Jsem moc rád, že jsme doma vyhráli poslední tři zápasy. Budeme bojovat až do konce, ve hře je ještě osmnáct bodů. Teď hrajeme ve Šluknově, a když budeme hrát se stejným nasazením, nejsme bez šance,“ má jasno kapitán Březin Daniel Šindelář.

Počtvrté v řadě naopak prohrál Jiříkov, který nestačil na Unčín a prohrál 0:2. Spartak je jedenáctý, záchrana už je pro něj v oblasti teorie. „Unčín byl lepší, my jsme dlouho drželi bezbrankový stav, ale v závěru nám docházely síly a domácí skórovali. Záchrana už je hodně mizivá,“ řekl zraněný kapitán David Šolc.