„Nepovedlo se nám vůbec nic. Ta porážka je pro nás ještě milosrdná. Chyběli čtyři hráči základní sestavy, včetně Píchy. Ale to nás neomlouvá. Domácí byli lepší, agresivnější. S tím jsme se neuměli vypořádat,“ hlesl kouč Jílového Pavel Salava.

Vstup Jílového do jarní části se tak vůbec nepovedl. „Co s tím? Nevím. Musíme bojovat a uvidíme, na co to bude stačit,“ pokrčil rameny.

„Zasloužená výhra. Byli jsme bojovnější, organizovanější. Kluci zúročili to, co jsme natrénovali. Troufám si říct, že jsme i v minulém utkání v Modré byli lepším týmem, ale prohráli jsme. Takový už je ale fotbal. Máme problémy s trávníkem. Zatím trénujeme tady na umělce a první utkání na trávě bylo to v Modré. Chtěli by jsme trénovat v Blšanech, ale problém je v tom, že se kluci sejdou až pozdě odpoledne. Musíme jít dál zápas od zápasi a vyhrabat se ze spodních pater tam, kam patříme," hodnotil utkání trenér Slavoje Žatec Pavel Koutenský.

Slavoj Žatec – FK Jílové 5:0 (3:0)

Branky: P. Klinec 4, Macháček. R: Čáka. ŽK: 0:1. Diváci: 100.

Jílové: Smutný – Reichelt, Just, Michalec (67. M. Horyna), Doubek – Farkaš (46. Horáček), Gaher, Vait, Kudrna – Červenka, Kolář.