Pojďme ještě vzpomenout na vaše parádní jaro, které vám nakonec vyneslo záchranu v soutěži. Na to se hezky vzpomíná, ne?

Samozřejmě. V klubu panovala po sezóně spokojenost. Z téměř beznadějné situace se podařila udržet I.A třídy. Hodnocení tak musí být jedině pozitivní.

Vy jste k týmu přišel v zimní pauze, kdy byl předposlední. Co jste s ním udělal?

Dlouho mě museli přemlouvat. Ale když jsem se rozhodl, že do toho půjdu, tak s tím, že to zkusíme zachránit. Musel jsem do hráčů pořád hustit, že má smysl pořádně trénovat. Podařilo se stmelit kolektiv a postupně samotní hráči uvěřili, že je možné při nasazení, bojovnosti a zodpovědnosti vůči kolektivu uhrát to, v co se tajně doufalo.

Nasázeli jste 82 branek, měli jste druhý nejlepší útok v soutěži. Ale na jaře jste pro změnu moc gólů nedostávali. Přesto byla vaše síla hlavně v útoku, viďte?

Naše síla byla na jaře ve vyrovnanosti všech řad. I na podzim měl Rumburk nejlepší útok, ale dostával hodně branek. Takže se musela zlepšit obranná činnost celého mužstva, což se nám mimo jiné podařilo. I změnou herního systému. 

Říkal jste, že nechcete vyzdvihovat hráče. Dva nejlepší střelci ale byli Chlada a Demeter. Co říci na jejich adresu?

Tak útočníci jsou od toho, aby dávali branky, každý z nich je jiný. Míša Demeter začal s fotbalem dost pozdě a tak se ještě hodně věcí učí. Ale má rychlost a dynamiku. Kuba Chlada už je zkušený  mazák, který umí dát gól i když se mu herně tolik nedaří. Ale vyzdvihovat je nad jiné hráče nechci, nebylo by to fér a ani spravedlivé.

Můžete prozradit, jaké budou změny v hráčském kádru?

Z varnsdorfského dorostu se vrací mladý Jirásek, opět by se po půl roce měli zapojit Černý a Eliáš. Z Německa se vrací Vyskočil a ještě máme něco rozjednané, ale to bych si nechal zatím pro sebe. Mimo Zimy by někdo jiný odcházet neměl.

Kdy jste začali s letní přípravou?

Začali jsme 23. července, příprava bude v domácích podmínkách. Sehráli jsme přátelák s Modrou, kterou jsme porazili 4:1 a ve Vilémově, kde jsme prohráli 1:6. Pak jsme hráli s Bílým Kostelem, generálku máme v Benešově.

Platí tedy, že budete trenérem i v nové sezóně?

Zatím jsme předběžně domluveni na pokračování. Navíc se rýsují nějaké změny ve vedení klubu. Pak se tedy uvidí.

Letošní ročník I.A třídy bude nesmírně kvalitní.

Bude tam pro nás hodně neznámých týmů, takž v tom to bude zajímavější. Rozhodně se netěším na ty vzdálenosti. To se pomalu najezdíme, jak někde v divizi!

Po delší době vás čeká třaskavé derby se Šluknovem. Na to se určitě moc těšíte.

To bude určitě taková třešnička na dortu. Ve Šluknově je schopno na tento zápas dorazit pět, možná šest stovek diváků. A proto se ten fotbal taky hraje.

Rumburk vstupuje do podzimní části I.A třídy v sobotu 17. srpna, kdy si předehrává domácí utkání proti Ledvicím.