„Spokojený můžu být pouze se třemi body, do herního ideálu to mělo hodně daleko,“ pravil rumburský kouč Josef Rákosník.

Jeho tým zůstává čtrnáctý, bodový odstup na poslední dva celky se zvětšil. „Alespoň hráči bojovali a přineslo to úspěch. Když jsme kompletní, jsme schopni něco uhrát. Jinak tam ale bylo dost nepřesností,“ podotkl.

„Byl to bojovný zápas, který moc krásy nenabídl. Tři body jsou samozřejmě dobré, ale pokud chceme ještě na podzim uhrát nějaké body, musíme naše výkony zlepšit,“ má jasno rumburský obránce Michal Trégr. „Bohužel, máme hodně daleko do jarní formy. Ale je to o přístupu některých kluků,“ myslí si.

V poslední době se Rumburku daří více doma, než venku. Důvod je jasný - na venkovní zápasy jezdí Rumburk v dosti okleštěné sestavě. „Doma se scházíme v relativně dobrém počtu. Kromě zápasu v Roudnici a ve Šluknově jezdíme ven splácaní, jak se dá. Ale jak už jsem říkal, to je o přístupu každého z nás,“ zdůraznil.

Rumburk teď čeká těžký zápas na půdě silných Neštěmic. A nerad by opakoval poslední venkovní debakl z Dobroměřic. „Proti Střekovu to byl jeden z horších výkonů v sezóně. Na půdě Neštěmic to musíme diametrálně změnit. Jinak naše šance na úspěch budou prakticky nulové,“ uzavřel vše rumburský záložník Pavel Pilko.