V posledním kole Rumburk doma porazil 3:0 Junior Děčín. A jelikož Střekov doma neměl proti Oldřichovu nárok, mohlo se v rumburské kabině slavit. „Výhra to byla zasloužená. Jen škoda, že jsme nerozhodli už v prvním poločase. Takhle mohl Děčín vyrovnat a my bychom se pak báli o výsledek. Naštěstí jsme dali další dvě branky a soupeře defacto do ničeho nepustili,“ pochvaloval si trenér Josef Rákosník

Přitom Rumburk šel do jarních odvet se třinácti body. Na jaře jich ale získal hned 29 a měl nejlepší útok v soutěži, když nasázel 82 branek. „Přes zimu se kádr vlastně nezměnil, jen jsme změnili rozestavení. A také tady je stabilní duo brankářů. Jak Hadar, tak Krajčovič chytali spolehlivě. Bylo to těžké, věděli jsme, že pro záchranu musíme jenom vyhrávat. Až na první tři jarní zápasy se nám pak výsledkově dařilo. A jsme moc rádi, že jsme I.A třídu udrželi,“ zdůraznil Rákosník.

Ke střeleckým tahounům patřil klasicky kapitán Jakub Chlada (29 branek), ale také Michal Demeter, který i díky skvělé jarní části nakonec nasázel 17 gólů. „Michal je šikovný a rychlý fotbalista, který umí poslouchat. Má nedostatky, ale pomohl mu přesun do útoku. Nechci ale někoho vyzdvihovat, kluci hráli jako tým a kolektivně došli k záchraně,“ dodal.

Naopak sestupuje Junior Děčín. Do I.B třídy ho doprovodí Česká Kamenice, která doma prohrála 5:7 s Neštěmicemi. A také Benešov, který se loučil výhrou 5:2 doma proti Bohušovicím.