A právě to šesté místo zuby nehty drží Rumburk. Ten v přímé bitvě porazil Střekov jasně 3:0 a má na něj dvoubodový náskok. Ale také o dva odehrané zápasy více. „Perfektně se nám podařil vstup do utkání, brzy jsme dali gól, což nás uklidnilo. Hrálo se pak podle nás. Po změně stran se Střekov tlačil více do útoku, ale naše obrana v čele s brankářem pracovala perfektně. Je to cenné vítězství, ale vyhráno ještě není. Musíme prostě vyhrát poslední dva zápasy a věřit, že to bude na záchranu stačit,“ doufá rumburský kapitán a útočník Jakub Chlada.

Děčínský Junior doma přejel i díky hattricku Řezníčka Mojžíř 5:1. Aktuálně je osmý, na šesté místo ztrácí tři body. Takže stále živí naději na záchranu. „Splnili jsme cíl a zaslouženě vyhráli. Od začátku byli hráči aktivnější a více drželi míč. Hosté hrozili pouze ze standardních situací. Po naší třetí brance soupeř odpadl a my to v klidu dohráli. Nyní hrajeme už v pátek na hřišti České Kamenice,“ shrnul vše vedoucí Junioru Miroslav Tyl.

DEVÁTÁ PORÁŽKA

Jarní kalich hořkosti si fotbalisté České Kamenice vypijí asi až do dna. Ani na hřišti Bohušovic nebyli horším týmem, přesto prohráli 1:2 a připsali si devátou jarní porážku! „Budu se opakovat, nedáváme vyložené šance. Obrovské šance. A sami dostaneme branku ze standardní situace. Tahle sezona je prostě špatná a my se v tom pořádně vymácháme. Kluci ale na hřišti bojují, chodí i v hojném počtu na trénink. To je na tom to pozitivní,“ smutně hlesl trenér Pavel Mokráček.

Utkání Libouchec – Benešov nad Ploučnicí se nehrálo, hosté nedali dohromady jedenáct lidí a nakonec k utkání nepřijeli. Poslední tým tabulky tak pravděpodobně čeká kontumace a porážka 0:3. „Během týdne se kupily omluvenky a nakonec jsme to ani nemohli odehrát. Mrzí mě to, osobně jsem to ještě nezažil. Nedá se nic dělat, pravděpodobně to bude kontumace. Teď máme volno, doufám, že poslední dva zápasy v sezoně dohrajeme se ctí,“ pravil trochu naštvaný předseda klubu od Ploučnice Miloslav Kougl.