O záchranu stále bojuje Rumburk, který mohl doma proti prvním Dobroměřicím překvapit. V 57. minutě to ještě vypadalo na senzaci, jelikož Rumburk vedl 2:0. Hosté pak ale nasázeli čtyři góly a odvezli všechny tři body.

Zdroj: SK Šluknov

„Chtěli jsme napravit poslední zpackané zápasy, v prvním poločase se nám to výsledkově dařilo. Soupeř byl hodně fotbalový a nebezpečný v útočné fázi. Drželi jsme s nimi ale krok a dobře bránili. Ve druhém poločase se ale ukázalo, že jsou Dobroměřice zaslouženě první. Přidaly na intenzitě. Bohužel jsme postupně nestačili fyzicky, tím dělali chyby a zápas prohráli,“ zhodnotil vše Aleš Vavroušek, hrající manažer FK Rumburk.

Tým z výběžku je čtrnáctý, poslední dva celky jsou nebezpečně blízko. Poslední Strupčice mají navíc jednu dohrávku k dobru. „Situace pro nás není příznivá. Týmy pod námi bodují. Pro nás existuje jediné východisko. Abychom měli klid, musíme teď udělat šest bodů. Pak se nemusíme na nikoho ohlížet,“ dodal Vavroušek.

Krajské fotbalové soutěže v Ústeckém kraji se pomalu blíží do letošního finiše.
ANALÝZA: Fotbalové postupy a sestupy. Kdo to má nahnuté a kdo už slaví?

Další jarní výhru zapsal Junior Děčín, který vyhrál v Novém Sedle. Hosté vedli v 28. minutě 3:0 a vypadalo to na pohodový zápas. „První poločas byl z naší strany velice kvalitní. Po změně stran to byl naopak náš nejhorší jarní půle. Více jsme se soustředili na dohady se soupeřem a rozhodčím. Domácí přidali a dvěma góly zápas zdramatizovali. Tři body jsme ale uhájili,“ shrnul vše Miroslav Tyl, vedoucí FK Junior Děčín.

Svěřenci Petra Voříška už mají jistotu třetího místa, na druhou Bílinu však stále ztrácí dva body. Ta vyhrála v Roudnici nad Labem 3:2 díky penaltě v poslední minutě.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...