V tabulce zůstávají třetí od konce, právě Mojžíř ale ztrácí jenom tři body. O další tři body zpět jsou poslední Strupčice, které ale mají k dobru nedohraný (2:0) zápas proti Spořicím.

Fotbalisté Jílového, ilustrační snímek. Na fotce brankář Smutný.
Csaplárova past sklapla! Do záchrany může promluvit Brná i Štětí

„Výsledek hovoří asi za vše. Katastrofální výkon, asi tak by to bylo výstižné. Hodně jsme to soupeři usnadnili naším přístupem k zápasu. Bohužel se potýkáme s marodkou a prostě nemáme tak široký kádr, abychom ty absence nahradili. Musí nám pomoc kluci z dorostu, po nich nemůžeme chtít, aby rozhodovali zápasy nebo táhli mužstvo. Do konce jsou poslední tři zápasy a nám jde prakticky o všechno. Musíme na tom hřišti nechat úplně vše a napravit poslední dva zápasy, které jsme zpackali,“ jasně řekl Aleš Vavroušek, kapitán FK Rumburk.

Základní škola Na Stráni Děčín letos slaví 100 let.Základní škola Na Stráni Děčín letos slaví 100 let.Zdroj: archivDalší dva celky z Děčínska, které bojují v I.A třídě, vyhrály. Junior Děčín doma splnil roli papírového favorita, když porazil Libouchec 2:0. V tabulce zůstává třetí. „Chtěli jsme tři body a máme je. Musím Libouchec pochválit, kousal nás až do konce. Zranil se nám po půl hodině Honza Čespiva. Naše kluky musím pochválit. Fotbalově to drhlo, ale uhráli jsme to bojovností a vůli. I takové zápasy je potřeba zvládnout,“ stručně řekl Petr Voříšek, trenér FK Junior Děčín.

Tři body doma sebral také Šluknov, který si tak upevnil pátou příčku. Roudnici přetlačil 3:2. „V utkání jsme chtěli hrát aktivně a potěšit naše diváky góly a ziskem tří bodů. To se vyplatilo hned po pár minutách, když při napadání vystihl Dobeš nahrávku brankáři a usměrnil míč do sítě. Vedení vydrželo téměř do poločasu, ale z rohu jsme nečekaně inkasovali. Druhou půli jsme se opět dostali do vedení, když správně zavíral zadní tyč Holešovský a usměrnil míč do branky. Hosté opět vyrovnali po rohu, ovšem větší bojovnost a vůle po vítězství byla na naší straně. Rozhodující branku vstřelil Dobeš po přesné střele z vápna. Děkujeme divákům za podporu a věříme, že sezónu dohrajeme co nejlépe. Bohužel zranění neustále přibývá a během utkání odstoupil Bartoš se svalovým zraněním,“ kroutil hlavou Ladislav Čurgali starší, asistent šluknovského trenéra.

Matěj Svoboda se za tři roky zapsal nesmazatelně do historie děčínského basketbalu.
Po třech letech se loučí rekordman Svoboda. Nikdy na Děčín nezapomene

„Nebyli jsme horší. A mrzí mě i ta červená na konci. Když ji dostal Dobiáš, tak už měli do půlky dohrát domácí Holešovský i Didi. Když sudí nastavil tak volný metr, nemůže vylučovat za maximálně žlutý faul. Teď musíme získat doma tři body, pak něco zkusit v Děčíně a udolat Jirkov. Situace na konci se komplikuje i tím, že v divizi nesbírá body Štětí. Chceme udržet minimálně čtvrté místo od konce. Snad se nám vrátí marodi Šeba, Bláža a Doležal a potřebnou výhru s Bílinou urveme,“ jasně řekl Daniel Mück, trenér SK Roudnice nad Labem.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...