Junior Děčín vyhrál desátý zápas v řadě, potvrdil druhé místo a nyní už jen čeká na formální potvrzení postupu do I.A třídy. V Bezděkově to ale proti roudnickému béčku žádná selanka nebyla, přesto Junior vyhrál 4:2.

„Po remízovém poločase musel v kabině trenér zvýšit hlas. Prostřídalo se to a druhý poločas byl úplně o něčem jiném. Šli jsme tvrdě za vítězstvím a po posledním hvizdu rozhodčí jsme se všichni oprávněně radovali,“ řekl Miroslav Tyl, vedoucí FK Junior Děčín.

Drtivou výhrou 7:0 se s parádní sezonou loučily Dobkovice. Na domácím hřišti přejely České Kopisty. Konečné třetí místo je nejlepším výsledkem v tamní klubové historii. „Soupeř měl starší sestavu. Dokud měl síly, tak se nás držel. Šance byly na obou stranách, mohlo padnout klidně více branek. Po změně stran Kopisty uvadaly a my jsme přidaly další branky. A docela pěkné. Třetí místo jsme vůbec nečekali, je to paráda. Myslím si, že kdybychom neměli v sezoně tolik absencí, mohli jsme klidně druhý Junior více prohnat,“ usmál se Zdeněk Štol, kouč Dobkovic.

Dobkovice se loučily s brankářem Janem Plačkem, který odchází právě do děčínského Junioru.

O šesté místo se hrálo v České Kamenici, kam dorazil Heřmanov. Domácí nakonec měli více sil a vyhráli 6:3. V tabulce brali dokonce páté místo, Heřmanov skončil sedmý.

„Zasloužená výhra. Přeci jen jsme měli v tom obrovském vedru v závěru více sil. To celkové páté místo je pro nás dobré. Bodů bylo hodně, vstřelených branek taky. Těch inkasovaných ale bylo mraky. Bohužel nás po celou sezonu zdobila špatná docházka na tréninky a zápasy. Ale ono to je asi všude stejné,“ podotkl Josef Rákosník, kouč České Kamenice.

„Bylo šílené vedro, prostě hrozný. My jsme nepřijeli zrovna v kompletní sestavě, v tom horku nám prostě došly síly. Domácí nás přeběhali a zaslouženě vyhráli. Sedmé místo je pro nás dobré. Na začátku podzimu i jara jsme nahnali body a pak jsme si to vlastně mohli užívat,“ pokýval hlavou Radek Rojko, hrající trenér Heřmanova.

Se soutěží se loučí poslední Union Děčín, který doma podlehl Křešicím 1:5. V celé sezoně vybojoval 11 bodů a padá do okresního přeboru. „Takový náš typický zápas. Bylo to poměrně vyrovnané, ale vyrobili jsme zase velké chyby, které nás stály lepší výsledek. Abych byl upřímný, nevím, zda budu v roli trenéra pokračovat. Tahle sezona pro mě byla asi tou nejtěžší v celém fotbalovém životě,“ poznamenal Pavel Horáček, kouč děčínského Unionu.