V krajském přeboru bude mít náš okres jediného zástupce. Jílové si v generálce poradilo s Rumburkem, když vyhrálo jasně 6:0. „Zhruba 25 minut to byl vyrovnaný zápas. Jenže pak Rumburk absolutně odpadl a zápas byl vlastně o ničem. Fyzicky jsme je přehráli,“ řekl Ondřej Barilla, kouč Jílového, který odhalil posilu do nové sezóny. Je to Pavel Šalda, hrával ve Velvarech, ale byl zraněný. Je to obránce a dobrý fotbalista,“ dodal.

Z Rumburku odešel Buryánek do Černivu, z Horního Podluží přišel útočník Patrik Bandas. „Generálka se nepovedla. Ale možná je to dobře, třeba nás to nakopne. Rádi bychom hráli v horní polovině tabulky, bude záležet na docházce,“ podotkl David Dvořák, předseda Rumburka.

Modrá skládá tým na poslední chvíli, den před derby s Libouchcem jsme dostávali velmi nekonkrétní informace. „Máme posily z ciziny, čekáme, kdo z nich dorazí. Řešíme i trenéra, je to hodně hektické. V generálce jsme dostali sedm nebo osm branek od Lovosic. Hráli jsme v deseti,“ mávl rukou Ladislav Michalec, vedoucí Modré.

Šluknov v posledním přípravném utkání porazil tým Neugersdorf U 19 1:0. „Příprava byla skvělá, konkurence v týmu se zvětšila. Generálka nám herně vyšla. Jsme nažhaveni na první zápas,“ hlásí Ladislav Čurgali starší, šluknovský funkcionář.

Děčínský Junior jde do I.A třídy z pozice nováčka. V generálce prohrál v Neštěmicích, které budou hrát krajský přebor, 1:5. „Porážka je vysoká, ale herně jsme nezklamali. Za stavu 1:1 měl dvě velké šance Marek Vicany, ale branky dávali domácí. Těšíme se na první zápas,“ hlesl Miroslav Tyl, vedoucí děčínského Junioru.