„Hrálo se na špatném terénu, myslím si, že to nesedělo ani jednomu týmu. V tom prvním byli domácí mírně lepší a hrozili hlavně po centrech a standardních situacích. Náš brankář ale všechno posbíral. Ve druhé půli jsme to vyrovnali a měli tři velké šance. Celkově to bylo vyrovnané utkání a remíza je spravedlivá. Penalty jsme zase vyhráli. Kopeme je často, kluci si na to věří, naopak domácí byli nervózní. Náš brankář navíc dvě chytil a pomohl nám. Dva body jsou pro nás dobré,“ řekl Ladislav Čurgali, asistent šlukonovského trenéra. Jeho celek ovládl i čtvrtý penaltový rozstřel.

V rumburském dresu se dostal na hřiště v Pokraticích i předseda David Dvořák. Rád na to vzpomínat nebude, protože jeho celek padl 1:2 a Dvořák dostal v 67. minutě červenou kartu.

„Bohužel jsme měli problémy se sestavou, dokonce jsem na poslední chvíli musel nastoupit i já. Přesto je potřeba celý tým pochválit, bojoval, rval se o body do poslední chvíle. Zase jsme udělali dvě chyby, byly z toho dvě penalty. Nad tím se musíme zamyslet, už se proti nám kopalo hodně penalt. Mé vyloučení? To vyplynulo z toho, že už nemám rychlost,“ glosoval to po zápase právě David Dvořák.

Dařilo se hráčům Modré, kteří doma v zajímavém derby zápase přetlačili 3:1 mužstvo Junioru Děčín.

„Předvedli jsme nejlepší výkon v sezoně, utkání se divákům muselo líbit. V úvodu jsme byli lepší, hosté pak zase na konci poločasu. Po změně stran jsme to naštěstí zlomili, jsem za tři body rád. Trochu jsem přeházel sestavu, na hrotu byl Martin Pražák, který trefil hattrick. Stále tu sestavu točíme, uvidíme, jak to bude dál,“ zářil spokojený domácí vedoucí Ladislav Michalec.

„Byl to vyrovnaný zápas, škoda, že nám v prvním poločase kvůli údajnému ofsajdu neuznali druhou branku. Nemá cenu se v tom ale nějak pitvat. Po změně stran rozhodla šikovnost Pražáka, ale také naše chyby v obraně. Porážka nás mrzí, jsme zklamaní, ale je potřeba se z toho poučit a v dalších zápasech už takové chyby nedělat. Sice jsme prohráli, ale musím kluky pochválit, makali, bojovali, snažili se. Na body to ale nestačilo,“ hodnotil utkání Petr Voříšek, trenér fotbalistů děčínského Junioru.

Dál se trápí Spořice, které hostily nováčka z Nového Sedla a přetlačily ho až po penaltách 4:3. Spořice, zvyklé na klidnější příčky, jsou v tabulce předposlední.

„Bohužel sezona se pro nás nevyvíjí nikterak příznivě. Potřebujeme se už chytit nějakým vydařeným zápasem a utéct ze starostí o záchranu,“ řekl spořický Rostislav Broum.