Předposlední tým tabulky sice prohrával 0:1, nakonec ale v důrazném utkání porazil favorita 3:1. „Začali jsme ale špatně, bojácně, navíc se nám zranil brankář Smutný. Naštěstí v nastavené prvního poločasu vyrovnal Pícha. Po změně stran kluci lítali, bojovali a nakonec zaslouženě vyhráli,“ ocenil výkon svých svěřenců trenér Pavel Salava.

V 52. minutě obstaral vítěznou trefu opět Pícha, na 3:1 uzavřel v 66. minutě Kolář. Hosté navíc dohrávali bez vyloučeného Stejskala. Ve středu obrany nastoupil i Josef Florián, který přes zimu ohlásil konec. 

„Pepa se sám nabídl, že když bude potřeba, nastoupí. Je to dobře, není nás moc a Michal Just mohl hrát vpředu. A Pepa byl samozřejmě hodně platný na stoperovi. Co se týče zranění brankáře Smutného, tak tam byly problémy s kolenem. Ale myslím si, že Mára bude v pořádku,“ dodal.

„Úvod zápasu nenasvědčoval, že bychom se měli domů vracet s prázdnou. Byli jsme aktivnějším týmem a dostávali se do gólových příležitostí. V koncovce však chybělo více klidu. V deseti jsme pak neměli síly na obrat,“ smutně řekl manažer Štětí Milan Plíšek.

V dalším kole se Jílové představí na hřišti týmu Sokol Horní Jiřetín/Litvínov.

FK Jílové – SK Štětí 3:1 (1:1)

Branky: Pícha 2, Kolář – Belák. R: Oborník. ŽK: 7:3. ČK: Stejskal (Š). Diváci: 100.

Jílové: Smutný (22. Farkaš) – Červenka, Florián, Gaher, Reichelt – Vosecký, Pícha, Vait, Kudrna (88. Horáček) – Just (86. Horyna), Kolář (89. Michl).