„Ptal jsem se ho třikrát a vždy přišla vyhýbavá odpověď. Od nástupu koronaviru Roman prakticky přestal hrát. Chybět nám bude, to je jasné,“ uvedl sekretář týmu Jan Běloubek.

Česká Kamenice si střihla děčínský turnaj Covid Cup, kde se ziskem deseti bodů skončila pátá. „Jinak jsme v rámci letní přípravy prohráli 2:5 ve Cvikově a nečekaně vyhráli 3:1 ve Šluknově. Zápasy proti Rumburku a Stráži pod Ralskem se musely odvolat,“ prozradil Běloubek.

FK RUMBURK - ilustrační foto.
Rumburk má velké problémy. Trápí ho odchody hráčů, ale i trenéra

Tým, který trénuje Josef Rákosník, moc nezvládl generálku, když prohrál 4:7 s Malšovicemi. „Chybělo nám šest hráčů. Bohužel další hráči a dorostenci je prostě nemohli nahradit. Snad se to v mistrovských zápasech zlepší,“ věří v lepší časy. 

Hráčský kádr se moc neměnil. „Zkoušeli jsme mladého kluka z Kamenického Šenova. Přišel na první přátelák a pak už se neobjevil. Jinak máme problémy se zaměstnáním. Chmelík pracuje v Německu, Braun je lodník,“ pokrčil rameny.

Cíle mají v Kamenici skromné. „Určitě klidný střed tabulky, chceme se vyhnout záchraně. Hráči se shánějí těžko. Máme obsazeny všechny mládežnické kategorie, jen k nim musíme sehnat trenéry. Máme také dvě krásné hrací plochy, otázkou je, abychom měli dostatek kvalitních hráčů,“ dodal na závěr Jan Běloubek.