Nyní ale útočník Marek Vicany (26) bojuje v dresu Junioru Děčín, se kterým by rád postoupil do I.A třídy.

Junioři začali skvěle, vyhráli všech šest zápasů a jsou o skóre druzí za Křešicemi. „Jsme spokojeni s počtem bodů. Je pravda, že ne všechny zápasy nám šly tak, jak bychom potřebovali. Ale start do sezóny je to dobrý,“ připustil Vicany, který ví, že je potřeba některé věci zlepšit. „Občas nám chybí více klidu a lepší vyhodnocení finálních přihrávek. A také lepší provedení protiútoků,“ má jasno.

Vicany vlétl do sezóny jako uragán, po šesti kolech má na kontě patnáct branek. Při výhře 6:2 nad Unčínem obstaral všechny góly Junioru. „Snažím se dát gól z každé příležitosti. Dlouho jsem ale nehrál, tak jsem zatím mile překvapen,“ řekl s úsměvem. Týmové úspěchy ale staví nad ty individuální. „Těší mě branky, které rozhodly o třech bodech. Přišel jsem do Děčína s hlavním cílem a tím je postup do I.A třídy. To je pro mě hlavní meta, mé v střelené góly jsou pouze bonusem,“ podotkl skromně.

Jak se vůbec zrodil příchod zkušeného útočníka do kabiny Junioru? Vicany si ho prakticky vysnil. „Možná to bude znít zvláštně, ale začaly se mi zdát sny o tom, jak zase hraji v Děčíně. Potom jsem se spojil s vedením a pomalu se ocitl zpět na cestě do svého rodného města,“ vzpomíná.

Když byl mladý a vydal se z Děčína do fotbalového světa, okusil velmi zajímavé štace. „Prošel jsem mládežnickými týmy Teplic, nebo Sparty. Nejdéle jsem ale působil v pražské Slavii, kde jsem strávil šest let od žáků až po juniorku. Pak jsem si ještě zahrál třetí ligu ve Štěchovicích,“ přemítá.

Následně ale přišly problémy se zdravím. „Kvůli tomu jsem musel ukončit fotbalovou kariéru na profesionální úrovni,“ zakroutil hlavou.

V šestadvaceti letech tak válí v krajské soutěži. Jaká je podle něj kvalita I.B třídy? „Záleží na soupeři. Některé týmy mají svou kvalitu a jsou z toho zajímavé zápasy,“ připustil.

O trochu lepší čísla, než Junior, mají Křešice, které mají stejně bodů, ale lepší skóre. Podle Vicanyho se ale do hry o postup zapojí i další týmy. „Jak jsme zjistili, tak Křešice pro nás nebudou jediným soupeřem. Nesmíme podcenit žádný zápas,“ varoval.

Marek Vicany už velké fotbalové ambice nemá. Ty aktuální jsou jasné. „Rád bych dohrál v Děčíně, velké ambice už nemám. Ale rád bych s Juniorem postoupil co nejvýše to půjde. Tým máme skvělý, jsou tady převážně mladší hráči, kteří mě hodně baví. Mají rádi fotbal a mají chuť se zlepšovat,“ pochvaluje si.

To, že město Děčín je fotbalově pouze v I.B třídě bere jako zklamání ale také jako motivaci. „Divil jsem se, že Děčín hraje I.B třídu. Zároveň je to pro mě motivace pomoci klubu posunout se tam, kam patří,“ dodal na závěr.

Góly Marka Vicanyho:

1. kolo: Pokratice 3:1 (2)

2. kolo: Vaňov 9:0 (2)

3. kolo: Č. Kopisty 7:1 (3)

4. kolo: Svádov 1:0 (1)

5. kolo: Unčín 6:2 (6)

6. kolo: Bezděkov 2:1 (1)

Pohár: Jílové 3:1 (2)