Fotbalisté Vilémova srdnatě bojovali na půdě prvních Loun. Nakonec ale prohráli 1:2 a přezimují na třetím místě tabulky. „Byl to vyrovnaný zápas. Podle mě vyhrálo šťastnější mužstvo a tím byly domácí Louny. Prostě proměnily více šancí, než my. A podzim? Ten prostě musíme hodnotit kladně. Sice jsme dlouho byli první a ještě před posledním zápasem druzí. Ale to třetí místo je také skvělé. Na jaře bychom neměli mít problémy se záchranou,“ smál se trenér Vilémova František Dužár.

Zpackaný podzim zakončil fotbalový klub v Jílovém domácí porážkou 1:4 proti Brné. „Asi to už není originální, ale budu se opakovat. Je to pro nás velmi krutá porážka. Do čeho hosté kopli, to jim tam spadlo. Kdybychom v poločase vedli třeba 6:3, nikdo by se nedivil,“ litoval trenér Pavel Salava. „Opět jsme vyhořeli v koncovce, je to doslova demotivující. Herně to opět nebylo špatné, ale nakonec je z toho jasný výsledek,“ hlesl.

JASNÁ ZÁLEŽITOST. Fotbalisté Rumburka (ve žlutém) porazili doma Bohušovice 7:0.
FOTO: Rumburk opět pálil, Junior zabral na Střekově

Jílové přezimuje na předposledním místě s minimální ztrátou na týmy, které jsou v tabulce těsně před ním. „Naštěstí prohrál Perštejn a Dobroměřice. Takže ten bodový odstup zůstává stejný,“ dodal Salava.

Výhru naděje získala Modrá. Poslední tým soutěže porazil 4:1 Perštejn a radoval se vůbec z prvního tříbodového vítězství v sezoně! „Zasloužené vítězství, byli jsme po celý zápas lepším týmem a měli převahu. A kvalitou ten zápas nestál za nic, soupeř byl velmi slabý. To třeba proti Lounům jsme sehráli excelentní zápas,“ měl jasno vedoucí klubu Ladislav Michalec.

Jeho tým tak na jaře získal šanci zabojovat o záchranu. „Jsme rádi, že máme podzim za sebou. Těsně před sezonou se nám to tady málem rozpadlo. Odešlo defacto devět lidí. Všichni hráči, co tu byli na podzim, slíbili, že zůstanou. Ale potřebujeme posílit tak o dva až tři hráče základní sestavy,“ dodal.

Modrá/Hrobce – Perštejn 4:1 (2:0)

Branky: Vyhnal 2, Šotola, Vaněk – Salák. Rozhodčí: Rouček. Bez karet. Diváci: 50.
Modrá: Matějka – Polák (46. Polívka), Čisár, Šupík, Stožický, T. Fejfar, Šotola, Hejl, M. Fejfar, Vyhnal (66. Matys), Vaněk.

FK Jílové – SK Brná 1:4 (1:3)

Branky: Gaher – Demčenko 2, Guth, Králík. Rozhodčí: Krutina. ŽK: 3:2. Diváci. 120.
Jílové: Vosecký – Vait, Just, Michalec (60. Kolář), Reichelt (69. Farkaš) – Bílek, Gaher, Feledi, Kudrna (60. Barilla, 74. Nykl) – Pícha, Florián.

SEKO Louny – Stap Tratec Vilémov 2:1 (1:1)

Branky: Trup (PK), Fiřt – Havel. Rozhodčí: Doubek. ŽK: 2:4. Diváci: 244.
Vilémov: Vaňák – Jindřich, Jirchář, Kučera (80. Honců), Kurel, Luňák, Vavroušek, Havel, Buryánek, Hoke, Ruszó (86. Šmalcl)

ŠLÁGR. Fotbalový Varnsdorf (v modrém) doma prohrál s Českými Budějovicemi 0:1.
FOTO: V Kotlině rozhodl krásný, ale také sporný gól