Fotbalisté Vilémova vyrazili v šest hodin ráno na dlouhý trip do Kadaně. Odměnou jim bylo hladké vítězství 3:0 a opětovný posun na bronzovou pozici. „Domácí začali dobře, ale po čtvrt hodině nás dostal do vedení Kučera a my převzali otěže zápasu. Po změně stran přidal rychle druhou branku Havel, domácí otevřeli hru. Podnikali jsme rychlé brejky, třetí trefu obstaral Malec. Bylo to zasloužená výhra proti neoblíbenému soupeři, jsme za to rádi,“ pochvaloval si vilémovský manažer Libor Sklenář.

Skvělá jarní jízda fotbalistů Modré pokračuje. Jiskra doma sestřelila 6:1 rezervu Litoměřicka, na jaře ještě neprohrála a poskočila už na deváté místo v tabulce. „Hosté přijeli bez třetiligových posil. Vstup do první půle se nám ale stejně, jako před týdnem, nevydařil. Byli jsme bez pohybu a bez nasazení. Hosté se dostali do vedení po proměněné penaltě. My jsme naštěstí do konce poločasu stihli srovnat. Ve druhé půli jsme už soupeře přehrávali, vstřelili čtyři rychlé góly a zápas v pohodě dohráli. Příští týden nás čeká derby v Jílovém, kde by ale takový výkon rozhodně nestačil,“ upozornil kapitán Modré Martin Fejfar.

Jílové výkonem v Lovosicích nezklamalo. Po porážce 1:2 ale nemá ani bod a kleslo na předposlední místo. „Rozhodl první poločas, tam jsme působili hodně bezzubě. Navíc nám tam padly dva hodně smolné góly. Po změně stran a důrazné domluvě se to zlepšilo, paradoxně jsme po vyloučení Floriána byli lepší a Lovosice moc nehrozily. Ale dokázali jsme jen snížit. Je to velká škoda, tady se dalo bodovat. Bohužel ta první půle nám nevyšla,“ smutnil trenér Jílového Pavel Salava.

Tatran Kadaň – Stap Vilémov 0:3 (0:1) B: Kučera, Havel, Malec. R: Havel. ŽK: 1:2, 65 diváků.
Vilémov: Vaňák – Luňák (75. Honců), Jirchář, Kurel st., Jindřich – Ruszó (82. Kramer), Havel, Hoke, Vavroušek, Hošek (46. Malec) – Kučera.

Modrá/Hrobce – Litoměřicko B 6:1 (1:1) B: Macko 2, M. Fejfar (PK), Čisár, Ahmed, Stožický – Karvánek (PK). R: Nešněra. ŽK: 1:2. Diváci: 60.
Modrá: Matějka – Uka, Fejfar M., Šmalcl, Šupík – Fejfar T. – Pražák, Polák, Čisár – Ahmed, Macko.

Lovosice – Jílové 2:1 (2:0) B: vlastní Červenka, Stejskal – Vosecký. ŽK: 5:4. ČK: Florián (J). Diváci: 60.
Jílové: Vosecký – Červenka (71. Horáček), Florián, Gaher, Reichelt – Kudrna (46. Farkaš), Pícha (54. Michalec, Feledi, Bílek – Just, Kolář (46. Smutný).