V souboji týmů, které v minulé sezoně bojovaly o záchranu, doma podlehl Kadani 0:2. „Je to pořád syrové, tým je nesehraný, hodně hráčů řeší situace individuálně,“ kroutil hlavou šéf klubu Ladislav Michalec, který minulý týden oslavil 70. narozeniny. „Moc hezký dárek jsem nedostal,“ hlesl po prohře.

Modrá má v týmu například Lukáše Vaňka, který má druholigové zkušenosti z Ústí nad Labem. „Je tu třeba Jelínek, který hrával divizi za Blšany. Chyběl ještě Vyhnal, nebo Karlík. Snažíme se posílit. Jsme s nějakým hráči v kontaktu,“ prozradil.

Modrá navíc přišla o vyloučeného Martina Fejfara. „Rozhodčí byl na nás přísný. My dostali pět žlutých, soupeř nic. Vyloučení pak plynulo z frustrace. Nebudeme si nic nalhávat, hrajeme o holou záchranu. Možná by měl sestupovat jen jeden tým. Musíme se sehrát a ještě přivést nějakou kvalitu,“ dodal Ladislav Michalec.

Jedním z nových hráčů, kteří před sezónou do Modré přišli, je i Lukáš Stožický. „Byl to zápas o prvním gólu. Kadaň měla na začátku nějaké šance, náš podržel brankář. Pak se to vyrovnalo a my tam měli nějaké příležitosti. Jenže jako první udeřil soupeř, pak si to pojistil druhou trefou. Naše snaha vyrovnat vypadala asi tak, že jsme komentovali odpískané fauly a dostávali za to karty,“ smutně pokrčil rameny.

Modrá/Hrobce – Kadaň 0:2 (0:0)

Branky: vlastní M. Fejfar, Kiliján. Rozhodčí: Průša. ŽK: 5:0. ČK: M. Fejfar. Diváci: 70.

Modrá: Matějka – Jelínek, M. Fejfar, Čisár, Šupík, Vaněk, Stožický, Pražák, Hejl, Šotola, T. Fejfar.