Vedoucí klubu Ladislav Michalec ale věří, že klub z malé vesničky na Děčínsku bude slavit záchranu. „Byl to těžký podzim, těsně před začátkem sezóny skončil díky určitým neshodám Tesařík, Bičák a Štorc. Ze zálohy nám skončil Víťa Žák a Tonda Čapek, stále zraněný byl Kamil Podolský. Měli jsme co dělat, abychom vůbec nastoupili k prvním zápasům,“ vzpomíná.

Ze začátku se projevila nesehranost, ke konci podzim se hra zlepšila. „Porazili jsme jasně Perštejn, vyrovnaný zápas jsme sehrál proti prvním Lounům. Mrzí mě, že jsme ztratili s Jílovým brankou v poslední minutě,“ litoval Michalec.

Modrá má za sebou tři přípravné zápasy – Lovosice (1:4), Nový Bor (0:3) a poslední víkend s Jabloncem U 16 (3:3). „Prohráli jsme první dva zápasy, ale nebyli jsme kompletní. Z výsledků v přípravě žádné závěry nedělám,“ připomněl sekretář klubu.

Tým samozřejmě chtěl posílit, bota ho tlačí hlavně v obranné fázi. „Myslím si, že brankář, záloha a útok je v pořádku. Ale ta defenziva nás trápila. Do Německa odešel Lukáš Vaněk, ostatní by tu měli zůstat. Z Lovosic přišli dva hráči z Ghany – Uka a Ahmed. Z Ervěnic tu je útočník Macko. S přípravou by měl po dlouhém zranění začít také Kamil Podolský,“ prozradil změny v kádru.

V brance by měl být opět Milan Matějka. „Na přípravu ale nebude. Chtěli bychom sehnat ještě jednoho gólmana, ale nikomu se nechce sedět na lavičce,“ pokrčil rameny.