„Hodnota týmu má dva úhly pohledu. Jeden je ten, kolik hráčů platíme. A to samozřejmě nezveřejním. Druhá věc je, kolik by stáli, kdyby je chtěl někdo koupit,“ uvažuje nahlas Libor Sklenář, manažer SK Stap-Tratec Vilémov, aktuálně druhého týmu krajského přeboru Ústeckého kraje.

V kádru má ideální věkový mix. „Máme tady mladší hráče, ale i starší fotbalisty. Pokud to vezmu odhadem, tak cena našeho hráčského kádru je zhruba 750 až 800 tisíc. A věřím, že bych to za ně dostal,“ má jasno Sklenář.

Podobně to vidí i Ladislav Michalec z Jiskry Modrá, další zástupce z Děčínska v páté nejvyšší soutěži v tuzemsku. „Máme tu zajímavé mladé hráče. Ať už jsou to bratři Fejfarové, zvedá se Mayerhofer. Svou cenu má brankář Matějka nebo Vaněk, který hrával druhou ligu za Ústí. Máme tu i cizince Charles Uka a Umar Ahmed. Nejlevnějším hráčem je Šotola a za toho bych dostal 30 tisíc. A cena celého kádru? Tak 850 tisíc,“ vypočítal sekretář Modré Michalec.

„Kdybych měl odhadnout cenu všech hráčů, tak celkově by to vyšlo na 795 tisíc korun. Nejdražší je podle mě brankář Milan Matějka,“ přidal svůj odhad kapitán Jiskry Martin Fejfar.

V Sokole Unčín, týmu z Teplicka hrajícím krajskou I. B třídu, finanční hodnota týmu nezajímá. „Hráče neplatíme, neprodáváme, tržní hodnotu nemají. Držíme dlouhou dobu partu, chodíme do hospody, rozumíme si. Trénujeme i v dvanácti třinácti lidech. Je to tu dobré,“ pochvaluje si trenér Sokola Unčín David Toncar.

Krajskou soutěž hrají v Unčíně jen díky podpoře města. „Pomáhá nám finančně, navíc hrajeme na umělé trávě Městského stadionu Krupka. Jinak bychom si kraj nemohli dovolit. Hráli bychom okres, kluci by si museli platit příspěvky. Kraj se dá hrát za 50 až 100 tisíc na sezonu. Sponzorů moc nemáme, když nějaké peníze seženeme, tak je to v řádech tisíců,“ dodal Toncar.

Úplným opakem jsou divizní kluby. Tam hodnota týmu šplhá do milionů. „V kádru máme osmnáct hráčů plus tři brankáře. Hodnota týmu jsou dva miliony korun,“ prozradil předseda Velkých Hamrů Milan Černý. Mimochodem, za Hamry kope třeba bývalý litevský reprezentant Tomas Radzinevičius. Osmatřicetiletý útočník má mistrovský titul s Libercem a ještě před čtyřmi lety byl vyhlášen nejlepším fotbalistou litevské ligy.