O obou variantách už se v zákulisí na Litoměřicku šuškalo, nyní jsou oficiálně potvrzené. Litoměřicko mělo výborné jaro, během nějž vyletělo až na sedmou příčku ČFL, nyní to ale vypadá, že s profesionálním fotbalem je zde, alespoň prozatím, konec. To vzbudilo už v minulém týdnu nevoli fanoušků, jeden z nich dokonce poslal Deníku otevřený dopis FK Litoměřicku, který si můžete přečíst ve středečním Týdeníku. Ani to ale nakonec nepomohlo.

„Já už klub netrénuji, takže k tomu nemám pořádně co říct,“ řekl bývalý kouč Miroslav Kratochvíl, jehož ale současný stav zaskočil.

V nedávném rozhovoru pro Deník totiž řekl, že vedení ho informovalo, že přihlášku do nového ročníku podalo.
Ačkoliv má Litoměřicko nádherný stadion a je okresním městem, fotbal se tu nakonec bude hrát jen na úrovni krajského přeboru. Žluto-modří totiž nepřihlásili ani divizi, klub navíc odložil oslavy stoletého výročí a v současné chvíli prakticky nemá fungující výbor, neboť funkce složili jak předseda oddílu Radek Bania, tak sportovní manažer Pavel Šimkovský.

Jediným zástupcem litoměřického okresu v ČFL, která se bude nově hrát ve dvou skupinách s béčky ligových celků, tak zůstávají Brozany, které budou působit ve skupině B.

Naopak z krajského přeboru do divize postoupilo Štětí, a to i přesto, že skončilo až čtvrté. Možnost zahrát si soutěž, ve které už působilo, ale vždy nakonec sestoupilo, si Štětí vybojovalo za pět vteřin dvanáct. V 96. minutě posledního kola totiž vstřelilo vítěznou branku v Srbicích, díky níž poskočilo na čtvrtou příčku.

Dle soutěžních řádů se případné postupy na doplnění soutěží nabízejí nejhůře čtvrtému týmu soutěže, pátý celek už nemá nárok.

„Samozřejmě jsme slyšeli řadu argumentů proti postupu a vše jsme pečlivě zvažovali. Hráče ale máme dobré, navíc chceme posílit, jednu posilu už máme dokonce registrovanou, na druhé pracujeme, takže jsme se rozhodli nabídku přijmout,“ sdělil manažer celku Milan Plíšek.

Jeho celek využil faktu, že postup odmítly Srbice i rovněž třetí Vilémov. „Čím vyšší soutěž, tím lepší prezentace nejen oddílu, ale i města, které je naším hlavním partnerem. Cílem bude jednoznačně soutěž zachránit,“ dodal.

Je jasné, že v krajském přeboru bude mít děčínský okres tři zástupce - SK Stap Tratec Vilémov, FK Jílové a Jiskra Modrá/Hrobce. „Ano, nabídku na divizi jsme dostali. Ale po jednání s klukama jsme se rozhodli ji neakceptovat. Důvodem je úzký a nevyrovnaný kádr, dlouhé cesty s výkopy venkovních zápasů po desáté hodině. Pak také strach hrát jen o záchranu a část kluků dělá i o víkendech, takže bychom v ranních hodinách měli problémy se složením mužstva,“ prozradil vilémovský manažer Libor Sklenář.