„Samozřejmě převládá spokojenost. I díky tomu, jak jsme na tom byli na podzim špatně,“ hlásí kapitán a stoper Modré Martin Fejfar.

Martine, Modrá nakonec uhájila krajský přebor i do další sezóny. Hodnocení kapitána týmu tak nakonec bude pozitivní, ne?

Po minulé sezóně se s námi definitivně rozloučili Víťa Žák s Tondou Čapkem a krátce před začátkem letošního ročníku skončili v týmu ještě další tři hráči. Cílem byla tak záchrana v soutěži a to se podařilo. Takže z tohoto pohledu je hodnocení kladné. O to víc, když jsme zakončili podzim na posledním místě se ziskem devíti bodů.

Podzim to byl opravdu bídný. Jaká byla nálada v zimní přestávce?

Nálada? Ta nebyla vůbec dobrá. Tak málo bodů za polovinu soutěže Modrá asi nikdy neměla. Dostávali jsme hloupé góly, i když některé zápasy byly vyrovnané. Několik zápasů jsme naprosto nezvládli takticky, ať už zápas v Horním Jiřetíně, nebo závěr domácího zápasu s Jílovým. Naštěstí nám ale pomohl poslední podzimní zápas, kdy jsme si připsali jediné vítězství za tři body a zvedli si tak sebevědomí.

Na jaře jste ale patřili k nejlepším týmům v soutěži. Hodně se projevily zimní posily.

Osobně jako klíč úspěchu v jarní části soutěže považuji příchod Vlasty Šmalcla, který se okamžitě stal lídrem mužstva. Právě takový hráč nám asi chyběl nejvíce. I další posily skvěle zapadly, ať už to byla útočná dvojice David Macko s Umarem Ahmedem, nebo obránce Charles Uka. Také nám pomohly první tři zápasy, kdy jsme získali sedm bodů, z toho jeden za remízu ve Štětí. Tým byl najednou daleko víc sebevědomý.

I tak jste ale měli úzký kádr, dlouhodobě vám chybí druhý brankář. Hádám, že byste další hráče uvítal.

Soutěž jsme nakonec dohrávali v jedenácti lidech, i když se na hřišti se v průběhu sezóny vystřídalo snad dvacet lidí. Doplnění kádru je tedy nutné, nicméně to je spíš otázka na vedení klubu. Hráčů je dnes málo a každý chce hrát. Není jednoduché najít do týmu hráče, který ví, že se na hřiště moc nedostane. Stejné je to i s brankářem. Jsme asi jedním z mála mužstev, které má dlouhodobě pouze jednoho.

Jaké zápasy se vám podle vás nejvíce povedly?

Bude to asi znít trochu divně, ale asi bych vybral podzimní zápas proti FK Louny, který jsme doma sice prohráli 1:0, ale fotbalově měl z obou stran dobrou úroveň. Pak asi domácí zápas s Krupkou. Ten jsme sice taky prohráli, ale dokázali jsme celý druhý poločas se soupeřem držet krok. A to jsme hráli bez jednoho vyloučeného. Co se týče herního projevu, tak to asi byly nejlepší zápasy.

Kdo podle vás patřil k tahounům mužstva?

Jak už jsem řekl, tak největším tahounem byl Vlasta Šmalcl. Svými zkušenostmi a vedením dodal naší hře řád.

Co letní příprava, už jste jí zahájili?

V sobotu 20. července jsme to zahájili prvním přátelákem, kdy jsme prohráli s Českou Lípou. Poté se budeme připravovat v Modré, kde sehrajeme i nějaké přátelské zápasy.

Jaký bude podle vás krajský přebor v další sezóně? Bude mít větší kvalitu?

Sice k nám spadlo Litoměřicko a Most, Louny a Štětí jsou pro změnu v divizi. Takže si myslím, že úroveň bude přibližně stejná. Zatím nevím o žádných odchodech, takže vzhledem k jarním výsledkům bychom rádi hráli významnější roli, než je boj o záchranu. Pokud se povede tým vhodně doplnit, rádi bychom hráli uprostřed tabulky.