Velmi blízko druhému místu, které by mělo být postupové, je Junior Děčín. Ten vyhrál na půdě Hostovic 4:2 a připsal si osmé vítězství v řadě.


„Nepříjemný soupeř a pro nás neoblíbené hřiště. Po změně stran jsme hráli z kopce, využili svou převahu a nakonec vyhráli. Stále tak jdeme za svým cílem,“ řekl Miroslav Tyl, vedoucí Junioru Děčín.


Třetí jsou Dobkovice, které doma díky dobré první půli porazily Roudnici B 4:1. Skóre otevřel ve 21. minutě Vondráček, domácí pak během sedmi minut přidali další dva přesné zásahy. „Už jsme měli zpátky dva hráče, sestava tak byla přeci jen lepší. Rozhodl první poločas, kdy jsme byli efektivnější, lepší a gólovější. Po změně stran nám uškodila čtvrtá branka. Potom jsme přestali hrát a utkání už tak nějak doklepali. Rádi bychom to třetí místo udrželi,“ zdůraznil Zdeněk Štol, kouč Dobkovic.

„Věděli jsme, že Dobkovice hrají rychlý fotbal, což nám moc nesedí, ale v úvodních dvaceti minutách to bylo hodně vyrovnané. Vytvořili jsme si dvě velké šance, které jsme však neproměnili. Potom ale přišlo našich deset minut hrůzy, kdy jsme dostali tři góly po rychlých kombinacích domácího celku. Těsně před poločasem se navíc nechal zbytečně vyloučit Aubrecht a bylo po zápase,“ litoval trenér roudnické rezervy Bedřich Matoušek. „Ve druhé půli jsme se stáhli a domácí s vědomím vysokého náskoku polevili. Paradoxně jsme mohli dát minimálně dva góly po standardních situacích, ale byli jsme málo hladoví. Ke konci jsme alespoň zkorigovali z penalty,“ dodal.

Při nečekané porážce Heřmanova (1:3) od Křešic se na šesté místo vyhoupla Česká Kamenice, které doma v pohodovém utkání přestřílela Chlumec 6:3. „Bylo to bezstarostné utkání. Útoky převyšovaly obrany. Mohlo to skončit třeba 9:7. Ale za tři body jsem samozřejmě rád. Rádi bychom minimálně to šesté místo udrželi,“ řekl Josef Rákosník, trenér České Kamenice.

Výhru, která ještě udržela teoretickou naději na záchranu, slaví Chabařovice, které doma zdolaly České Kopisty 4:2. „Soupeř přijel nekompletní a celý zápas odehrál v deseti lidech. Nám se toho podařilo využít v prvním poločase, kdy jsme šli do vedení 3:0 a zápas jsme měli zcela pod kontrolou,“ hodnotil duel trenér Chabařovic Aleš Miltner.

„Ve druhé půli jsme ale za stavu 4:0 nepochopitelně přestali hrát, a místo toho, abychom si zbytek zápasu užili, dostali jsme dva góly a duel jsme dohráli bez jakékoliv snahy,“ nelíbil sem mu výkon jeho svěřencům po změně stran. „Za tři body jsem samozřejmě rád, stále máme naději se zachránit, i když to není v našich rukách, ale budeme bojovat až do konce.“ Slovan ztrácí na záchranu dvě kola před koncem čtyři body.

Poslední Union Děčín proti silnému Chuderovu bojoval, přesto doma prohrál 2:4.