Naposledy Junior doma přejel 7:1 České Kopisty. Postarali se o to dva střelci. David Zahradník se trefil čtyřikrát, kapitán Marek Vicany zase třikrát. „Samozřejmě jsme zatím spokojení. Je vidět, že máme natrénováno, kádr je poměrně široký. Kopisty na nás neměli, bylo to naprosto zasloužené vítězství. Je jasné, že těžší zápasy ještě přijdou, ale zatím to je vše podle plánu,“ pochvaloval si vedoucí týmu Miroslav Tyl.

Tři body z venku přivezla Česká Kamenice, která i díky dvěma gólům Romana Macha vyhrála 3:1 v Hostovicích. „S výsledkem jsme spokojení. Taktiku jsme přizpůsobili tamnímu hřišti, které je doopravdy hrozné. Divím se, že se tady může hrát krajská soutěž. Přežili jsme první poločas, který jsme hráli do kopce, pomohly nám standardní situace. Vítězství bereme, teď to jen potvrdit doma,“ řekl spokojený kouč České Kamenice Pavel Mokráček.

Děčínský Union doma nezvládl zápas proti silným Křešicím. Tým z Bynova prohrál 1:10 a s jedním bodem je na třináctém místě. „Hosté byli v celém utkání herně úplně jinde a nebýt lajdáckosti při některých zakončeních, dali nám klidně patnáct branek. Z naší strany jim mohli občas konkurovat pouze Očipka s Murdychem. Tady jsme byli bez naděje na úspěch. Potřebné body musíme získávat s úplně jinými soupeři, a hlavně se musíme scházet. Šest dovolenkářů opět citelně chybělo,“ hlesl vedoucí Unionu Libor Eichelmann.

Třetí porážka v řadě. A opět o jeden gól. Fotbalisté Benešova ještě dvacet minut před koncem vedli doma nad Bezděkovem 3:1. Závěr však patřil hostům, kteří nakonec vyhráli 4:3. „Nechápeme to, totální kolaps. Hratelný soupeř. Místo, abychom to v klidu dohráli, tak nemáme ani bod. Začátek sezóny se nám nepovedl, teď máme těžký los. Ale už potřebujeme nějaké body,“ má jasno předseda klubu Miloslav Kougl.

Heřmanov totálně vyhořel v Chlumci, odkud si odvezl debakl 1:9. Hotovo bylo po půl hodině, kdy domácí vedli 5:0. „Všechno špatně. Jak jsem kluky minule chválil, tak teď to bylo špatné. Dělali jsme opravdu obrovské chyby, nestíhali jsme soupeře. Ten byl lepší, rychlejší, aktivnější. Nám se nic nedařilo, byl to špatný výkon. Musíme to hodit za hlavu. Teď nás čekají soupeř ze dna tabulky, tak snad už z toho budou nějaké body,“ pevně věří asistent heřmanovského trenéra Vladimír Vašák.

Chlumec – Heřmanov 9:1 (5:0) B: Uhlíř 3, Sak, Švanda, Weber, Mrvečka, Mach (PK), Formánek – Zd. Čapek. R: Svoboda. Bez karet. Diváci: 50.

Benešov – Bezděkov 3:4 (1:1) B: Kolář 3 – Husák (PK), Adelt, Jirásek, Grégr. R: Živnůstka. ŽK: 2:1. Diváci: 80.

Union Děčín – Křešice 1:10 (0:6) B: Murdych – Faust 5, Kühn 2, Grunert, Janča, Limberk. R: Červený. ŽK: 0:2. Diváci: 80.

Hostovice – Čes. Kamenice 1:3 (1:1) B: Langer – R. Mach 2, Malina. R: Teska. ŽK: 3:1. Diváci: 80.

Junior Děčín – Čes. Kopisty 7:1 (4:0) B: Zahradník 4, Vicany 3 – Hýř. R: Šimeček. ŽK: 0:1. Diváci: 120.