Děčínský Junior nezachránil I.A třídu, na podzim ho čeká nejnižší krajská soutěž. „Sestup nás hodně mrzel,“ řekl vedoucí Miroslav Tyl.

Přípravu začal Junior v úterý 30. července, doma hrál s Neštěmice, pak zase v Bílině. „Z týmu odešel Řezníček, Borovec, Končel a Čapek. Naopak řada opor, včetně brankáře Nováka, zůstává. Vrací se k nám Vicány. Jinak se do přípravy A týmu zapojilo hned šest našich hráčů, kteří skončili v dorostu,“ prozradil Tyl.

Rychlý návrat do I.A třídy je velkým cílem a přáním celého Junioru. „Budujeme vlastně nový tým. Tak, jako poslední tři roky. Víme, že soutěž rozhodně nebude lehká. Ale rádi bychom se vrátili do I.A třídy. Uvidíme, jak vše dopadne,“ dodal Tyl.

Už už to vypadlo, že děčínský Union bude hrát v okresní přeboru. Nakonec se ale tým z Bynova udržel v krajské I.B třídě. Ta bude letos mimořádně silná. Už už to vypadlo, že děčínský Union bude hrát v okresní přeboru. Nakonec se ale tým z Bynova udržel v krajské I.B třídě. Ta bude letos mimořádně silná. 

„Je jasné, že soutěž bude mít větší kvalitu. Pro nás bude těžké jí udržet,“ má jasno vedoucí klubu Libor Eichelmann. U týmu už není trenér Jirásek, vrací se Pavel Horáček. „Trenér Jirásek už nechtěl z pracovních důvodů dál pokračovat. Pavel Horáček byl volný a měl chuť navázat na práci v našem klubu. Budeme se snažit dotáhnout přestupy Jandy z Malšovic, Kalaše z Brezin a také Němce z Junioru. A dále bychom byli rádi, kdyby se k fotbalu vrátili Galaš s Valentou,“ prozradil. 

Union začal s přípravou 25. července, ovšem hřiště mu rozryla prasata. V přípravě hrál Union Děčín s Jablonným v Podještědí, Heřmanovem a také Libouchcem.