„Věděli jsme, že to bude těžké utkání. Hráči podali bojovný výkon, ale na zkušený celek hostí to nestačilo,“ podotkl vedoucí Junioru Miroslav Tyl.

Domácí šli do vedení, když kanonýr Řezníček proměnil penaltu. „Jenže hosté po špatném odkopu našeho brankáře rychle vyrovnali,“ litoval Tyl. „K té penaltě vůbec nemuselo dojít,“ kroutil hlavou roudnický kouč Roman Potočný.

„Po změně stran jsme začali aktivně, ale hosté nám během pěti minut dali dvě branky. To nás utlumilo. Pak jsme sice ještě snížili, ale na vyrovnání to nebylo. Naopak nás párkrát podržel Radim Novák,“ podotkl vedoucí Děčína, který vzápětí dodal: „Roudnice byla asi nejlepším soupeřem, kterého jsme zatím potkali.“

Nováček I. A třídy jede, po sedmi kolech je stále stoprocentní. „Děčín nás zlobil protiútoky a agresivitou. Měl silnější střed zálohy. Přesto si myslím, že jsme vyhráli zaslouženě,“ uzavřel vše Potočný.

FK Junior Děčín - SK Roudnice n. L. 2:3 (1:1)

Branky: Řezníček 2 (1 z PK) - Lebduška 2, Hála. R: Zítko. ŽK: 2:2. Diváci: 100.

J. Děčín: Novák - Končel, Máša, Slykhouski - Páša, Ridl (77. Lhoták), Řezníček, Beneš ,Mezsároš - Přibyl (19. Kabátník), Betyár.