Šluknov potřetí v řadě remizoval, když v Březinách uhrál plichtu 3:3. Podruhé za sebou ale zvládl lépe pokutové kopy. I přes ztrátu má na čele soutěže dvoubodový náskok před Mezibořím.

„Prvních dvacet minut jsme hráli dobře, i když možná někdy zbytečně komplikovaně. Před poločasem jsme měli velký herní výpadek, kdy jsme obdrželi dva slepené góly. V druhé půli jsme zjednodušili hru a podařil se nám dokonalý obrat. Škoda jen vyrovnání těsně před koncem. Po první půli to s námi vypadalo bledě, tak musíme být spokojeni, jak to dopadlo,“ uznal asistent šluknovského trenéra Ladislav Čurgali.

Březiny opět spasil Daniel Šindelář, který se trefil dvakrát. Celkem už dal jedenáct branek, Březiny jsou zatím deváté.

Přímou bitvu o čtvrté místo Union Děčín suverénně zvládl. Tým z Bynova na domácí půdě přejel Svádov 5:1. „Utkání se našim nadmíru povedlo a vítězství bylo naprosto zasloužené. Rozhodl první poločas, ve kterém jsme dali čtyři branky. Po závěrečném hvizdu se hráči dočkali i potlesku od spokojených diváků, což není úplně obvyklé,“ pochvaloval si vedoucí týmu Libor Eichelmann.

Fotbalisté Jiříkova po čtyřech porážkách v řadě konečně zabrali. Na domácím trávníku porazili Dobkovice 3:0. V tabulce se oba soupeři srovnali na devíti bodech.

„Pokud se sejdeme a ještě v týdnu potrénujeme, je to znát. Zápas to byl ale vyrovnaný, my jsme byli lepší v koncovce. Možná je pro hosty výsledek krutý. Pro nás bude alfou a omegou to, kdo na zápas přijde. Vítězství nás ale samozřejmě těší,“ zdůraznil jiříkovský kapitán David Šolc.

Naopak Dobkovice nenavázaly na výhru nad Chlumcem a nadále prožívají velmi špatný podzim. „Ani nevím, co na to říct. Budu se opakovat, ale zase jsme vyhořeli v koncovce. Hned na začátku máme dvě obrovské šance a nic z toho. A Jiříkov vlastně promění hned první gólovku. Všechny soupeře vesměs přehráváme, ale chybí nám střelec,“ kroutil hlavou trenér Zdeněk Štol.