Jílovští fotbalisté doma porazili Lovosice 5:2 a v tabulce je tak přeskočili. Šlo tak o důležité utkání, které parta okolo trenéra Salavy zvládla.

„Měli jsme i štěstí. Když jsme propadli, podržel nás brankář, nebo jsme to vykopávali z čáry. Ale bylo to zasloužená výhra,“ hodnotil vše jílovský kouč Pavel Salava.

Jeho tým je čtrnáctý, na třináctou Kadaň má šestibodovou ztrátu. „Je potřeba do konce podzimu posbírat nějaké body a udržet kontakt s týmy, které jsou nad námi. A pak věřit v dobré jaro,“ dodal s úsměvem.

Jen týden si mohl Vilémov užívat post lídra tabulky. Porážka 1:2 na půdě domoušického nováčka ho srazila na třetí místo. Čelo tabulky je ale nadále nesmírně vyrovnané. „Bohužel máme aktuálně problémy s hráči,“ posteskl si vilémovský manažer Libor Sklenář. „Jindřich čeká operace kolene, takže má po sezóně. Dva týdny chybí Kučera, který si v posledním zápase přivodil otřes mozku,“ prozradil.

Jeho tým držel v Domoušicích stav 1:1 po brance Zimy zhruba šest minut. V 63. minutě totiž rozhodl o domácím vítězství Uhlík. „Je to škoda, podle mě to byl vyrovnaný zápas, ve kterém jsme minimálně na ten bod měli. Ale bohužel, nevyšlo to,“ dodal Sklenář.

Patnáct bodů má Modrá, která se tak drží ve středu tabulky. Další dva přidala doma proti Oldřichovu. Devadesát minut branku nenabídlo, penaltový rozstřel pak vyhrála Jiskra 4:3.

„V první půli jsme prakticky nepůjčili Oldřichovu míč, nicméně do šancí jsme se nedostávali. Soupeř hrál velmi organizovaně a my si vypracovali pouze jednu vyloženou šanci, kdy před prázdnou bránou selhal Ahmed. Ve druhé půli se soupeř dostal daleko více do hry a na obou stranách bylo pár náznaků ke skórování. Rozhodovaly penalty, kde jsme byli šťastnějším týmem. Vzhledem k průběhu zápasu je remíza spravedlivá,“ uznal kapitán a stoper Modré Martin Fejfar.

Sokol Domoušice – Stap Vilémov 2:1 (0:0)
Branky: Holman (PK), Uhlík – Zima. R: Oborník. ŽK: 2:2. Diváci: 100.
Vilémov:Vaňák – Honců, Jirchář, Kurel, Luňák – Rybář, Havel, Vavroušek, Hoke, Buryánek (67. Šindelář) – Zima.

Jiskra Modrá – TJ Oldřichov 0:0 – na PK 4:3.
R: Holly. ŽK: 2:2. Diváci: 70.
Modrá: Matějka – Uka, Fejfar M., Šmalcl, Michalec – Vaněk – Mayerhofer, Polák, Fejfar T. – Ahmed (57. Stožický), Čisár (83. Šotola).

FK Jílové – ASK Lovosice 5:2 (3:1)
Branky: Just, Florián, Bílek, Kolář, vlastní Šafránek – Marčaník, Rambousek. R: Dočekal. ŽK: 2:3. Diváci: 100.
Jílové: Smutný – Vait, Florián, Gaher, Doubek (81. Reichelt) – Hošek, Šindelář (87. Barilla), Feledi, Bílek – Kolář (77. Farkaš), Just.