Parádní start prožívají v Modré, Jiskra doma nasázela čtyři kousky Domoušicím a aktuálně je se šesti body na druhém místě tabulky. „První poločas jsme byli jasně lepší, soupeře jsme do ničeho nepustili. Ten druhý nám vyšel skvěle, kdy se po pár vteřinách prosadil Ahmed. Pak jsme se zatáhli a soupeř byl lepší. Ale šance hosté neměli. Těší nás hlavně, že jsme navázali na výhru v Jiřetíně, teď nás čeká Žatec, který by měl být kvalitou ještě lepším soupeřem,“ pochvaloval si kapitán Modré Martin Fejfar.

Vilémov napravil v Lovosicích předchozí domácí zaváhání s Oldřichovem. Svěřenci Františka Dužára vyhráli 2:0 a poskočili do středu tabulky. „Od začátku jsme měli hru pevně ve své moci. Domácí obrana hořela jako papír. Naproti tomu náš brankář Vaňák se vlastně nudil,“ řekl vilémovský manažer Libor Sklenář.

Za hosty se v 18. minutě trefil krásně trefil Vavroušek, pojistku přidal v 56. minutě dělovkou Havel. „Gólů jsme mohli dát daleko více, hráči toho ještě hodně zahodili. Jsou to zasloužené tři body, které tak smazaly naší ztrátu z prvního zápasu,“ dodal Sklenář.

Naopak špatný start do sezóny prožívá Jílové. Po těžké porážce z Domoušic prohrál tým Děčínska doma 2:5 se Žatcem. Rozhodlo se už v prvním poločase, kdy chybující domácí dostali čtyři góly. „Těžko se to hodnotí. V obraně vytváříme opravdu velké chyby, za tohle jsme kárali děti v žácích. Soupeř byl hodně efektivní, ale vyhrál zaslouženě. Nám teď na hřišti schází zkušení hráči, jako Pepa Florián, nebo Ondra Michl. Kluci si na hřišti prostě nevěří, nikdo to nevyburcuje. Dostaneme dva góly a najednou máme hlavy dole. A soupeř nás trestá. Ale je to teprve začátek soutěže, věřím, že se to velmi brzy otočí a my budeme bodovat,“ pevně věří jílovský trenér Pavel Salava.

Jiskra Modrá – Domoušice 4:0 (1:0)
B: Macko, Ahmed, T. Fejfar, Stožický (PK). R: Provazník. ŽK: 4:1. Diváci: 130.
Modrá: Matějka – Uka, M. Fejfar, Vaněk, Michalec – T. Fejfar – Stožický, Polák, Šotola (57. Sokol, 69. Mayerhofer) – Ahmed, Macko.

Lovosice – Stap Tratec Vilémov 0:2 (0:1)
B: Vavroušek, Havel. R: Šefčík. ŽK: 1:1. Diváci: 80.
Vilémov: Vaňák – Luňák, Jirchář, Kurel, Jindřich – Zima (65. Šindelář), Havel, Vavroušek, Hoke (70. Honců), Buryánek (60. Rybář) – Kučera.

FK Jílové -Slavoj Źatec 2:5 (1:4)
B: vlastní Uhlík, Kolář – Hassman 2, Klinec 2, P. Klíč 2. R: Dočekal. ŽK: 2:2. Diváci: 100.
Jílové: Smutný – Reichelt, Vait, Gaher, Doubek – Hošek (72. Farkaš), Šindelář, Feledi, Kolář – Bílek, Just (50. Kudrna).